افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 18 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

لت و کوب عضو شورای ولایتی بلخ توسط افراد عطا محمد نور

عطا محمد نور

عطا محمد نور

عضو شورای ولایتی بلخ مدعی است که پس از بازداشت از سوی عطا محمد نور، والی بلخ، پسرانش و محافظانش مورد لت و کوب قرار گرفته است.

آقای مهمند، پس از رهایی از ریاست امنیت بلخ، در یک نشست خبری در کابل حضور یافت.

منیر فرهاد، سخنگوی والی بلخ ادعاهای آقای مهمند را رد کرده و گفته که ممکن او از سوی کس دیگری لت و کوب شده باشد.

آقای مهمند ناوقت روز دوشنبه در میدان هوایی شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ از سوی پولیس سرحدی متوقف و پس از مقاومت به دستور عطا محمد نور والی بلخ بازداشت شد.

دولت افغانستان هیاتی را برای بررسی چگونگی بازداشت آقای مهمند به مزار شریف فرستاده بود. قرار است هیات اعزامی کابل به زودی نتایج تحقیق خود را اعلام کند.‎‎

سخنگوی والی بلخ پیش از این گفته بود که آقای مهمند براساس مکتوب رسمی و کتبی پیهم مدعی العمومی، امنیت ملی و مدعی العمومی جرایم سنگین وزارت داخله، به اتهام جعل و تزویر در اسناد تجاری از سوی پولیس سرحدی بازداشت شده بود.

اما، لوی سارنوالی افغانستان بعد از این حادثه اعلام کرد که دستور بازداشت آقای مهمند را صادر نکرده است.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی به‌ رسانه ها گفت که این اداره چند ماه پیش به آقای مهمند نامه احضار فرستاده بود تا برای تحقیقاتی در یک زمینه دیگر حاضر شود که او حاضر شد و پاسخ ارایه کرد.

آقای مهمند از منتقدان والی بلخ است و او را به فساد اداری متهم می‌کند. آقای مهمند اخیراً ادعا کرد که برای ارایه مدارکی علیه والی بلخ به لوی سارنوالی به کابل رفته است.

باور بر این است که آصف مهمند از افراد نزدیک به جمعه خان همدرد ، از قوماندانان حزب اسلامی در بلخ است که از رقبای دیرینه عطا محمد نور در این ولایت به شمار می‌رود.

حزب اسلامی گلبدین حکمتیار در مورد بازداشت محمد آصف مهمند در میدان هوایی مزارشریف با لحنی تند هشدار داده است. این حزب با پخش خبرنامه‌ای گفته است که آقای مهمند در حمله وحشیانه افراد مسلح والی بلخ بازداشت شده است.

حزب اسلامی در این خبرنامه از دولت افغانستان خواسته است تا عاملان این حادثه براساس قوانین شریعت محاکمه و مجازات شوند.

حزب اسلامی حکمتیار گفته است که باید به قدرتمندان اجازه داده نشود که از قدرت دولتی خود علیه رقبای سیاسی و قومیشان استفاده کنند.

حزب اسلام هشدار داده است که اگر دولت اقدام فوری در این زمینه انجام ندهد، مردم از دولت و تطبیق قانون دلسرد خواهند شد و هرکس برای دفاع از خود اجازه دارد راههای دیگر را انتخاب کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار