افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

لت و کوب یک داکتر در شفاخانه ابن سینا

شماری از افراد مسلح غیر مسوول با ورود به شفاخانه ابن سینا یکی از داکتران این شفاخانه را شدیداً لت و کوب کردند.

 

شماری از داکتران موظف در بخش عاجل این شفاخانه روز چهارشنبه گفتند که این افراد یک تن را که با ضرب گلوله زخمی شده بود برای تداوی به این شفاخانه آورده بودند.

 

عبدالوکیل پروانی رییس شفاخانه ابن سینا گفت که تلاش برای تداوی فرد زخمی جریان داشت اما آنان دست به خشونت زده و یکی از داکتران را لت و کوب کردند و سپس بالای وی با تفنگچه فیر کردند:

 

” زخمی را آوردند در شفاخانه ما به گونه عاجل اقدامات خود را آغاز کردیم اما بعد از دو یا سه دقیقه بالای داکتر ما فیر صورت گرفت و داکتر ما را با مشت و لگد نیز زدند ما به پوسته احوال دادیم افراد مسوول آمدند آن افراد را دستگیر کردند و ما مریض را فعلاً تحت مراقبت خود داریم. ”

 

شماری دیگری از داکتران این شفاخانه می گویند که فرد زخمی شده به تلاشی نیروهای امنیتی وقعی نگذاشته و توسط یکی از نیروهای امنیتی شهر کابل بالای وی فیر شده بود.

 

داکتر نورمل یکی از این داکتران در این مورد گفت:

 

” از چکپاینت امنیت فرار کرده و در آنجا زخمی شدند و اینجا به تداوی آمده بودند، داکتر وی را معاینه می کرد و می گفت که نظر به توان همکاری خواهد کرد اما فردی دیگر اش اسلحه را گشیده بالایش فیر کردند. ”

 

این نه اولین بار است و نه کابل نخستین ولایت است که شاهد همچو رویداد می باشد بلکه پیش از این نیز حوادث مشابه در شهر کابل و برخی ولایات صورت گرفته است.

 

در این حال شاهدان عینی می گویند که این افراد با لباس نظامی داخل شفاخانه ابن سینا شدند.

 

نوید احمد یک تن از مراجعین این شفاخانه:

 

” در مقابل اطاق ایستاده بودیم که این فرد آمد و با داکتر جنگ کرد و داکتر را لت و کوب نمود و بعد از اینکه داکتر داخل شد اسلحه را کشیده و دو مرمی فیر کرد، یکی از این افراد پتلون پلنگی داشت و فکر کنم که کارمند امنیت بود. ”

 

تلاش کردیم تا پاسخ نیروهای امنیتی را که در محل رویداد حضور داشتند نیز داشته باشیم اما آنان از صحبت در این مورد خودداری کردند.

 

مردم از حکومت می خواهند تا جلو افراد مسلح غیر مسوول را بگیرد و نگذارد که افغان ها بیشتر از این از سوی آنان مورد آزار و اذیت قرار گیرند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار