افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

لالی صاحب دوباره رسانه ای شد/ لت و کوب یک خبرنگار در خانه نماینده جنجالی ولسی جرگه

لالی حمیدزی

نوروز رجا یکتن از روزنامه‌نگاران در کابل میگوید که روز سه شنبه هفته گذشته ۳ عقرب در حالی که روی یک راپور تحقیقی در مورد موانع سمنتی در سَرَک های کابل کار می کرد، توسط محافظان لالی حمیدزی عضو ولسی جرگه در خانه‌ی شخصی وی محبوس و به شدت لت و کوب شده است.

وی می افزاید: او می‌خواست از دیوارهای سمنتی که لالی حمیدزی روی سَرَک گذشته و پیاده رو را مسدود ساخته است عکس بگیرد که توسط محافظان وی بازداشت شده و از ساعت ۴ الی ساعت ۷شام در خانه‌اش محبوس و شکنجه شده است.

وی بیان داشت: افراد لالی حمیدزی به دستور مستقیم وی، از رجا تحقیق کرده و به او هشدار داده است که با عکس‌برداری از خانه‌ی این عضو ولسی جرگه در تلاش بدنام سازی وی بوده است.

رجا که در دفتر نی حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان صحبت می کرد اظهار داشت: خود لالی حمیدزی حضور نداشت اما توسط تلیفون به افرادش دستور می داد.

به گفته آقای رجا، افراد لالی حمیدزی او را لت و کوب کرده و در اثر این شکنجه، پرده گوش چپ وی پاره شده است که در افغانستان قابل تداوی نمی باشد.

نوروز رجا در حالی که از عدم مصوونیت جانش نگران بود، از نهادهای مدافع خبرنگاران و نهادهای دولتی خواستار پیگیری و رسیده‌گی به این دوسیه شد.

با تماس های مکرر به لالی حمیدزی نماینده کندهار در ولسی جرگه، موفق به دریافت دیدگاه وی در مورد ادعای نوروز رجا نشدیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار