افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

كرزی: توسعه اقتصادی اولویت حیاتی افغانستان است

 

 

رییس جمهورکرزی بهبود وضعیت و توسعه اقتصادی را از اولویت های حیاتی برای دولت و مردم كشور عنوان كرد.

‘حامد كرزی’روز دوشنبه در پنجمین كنفرانس اقتصادی افغانستان كه با حضور رئیسان جمهور ایران، پاكستان و تاجیكستان در كاخ سامان شهر دوشنبه تشكیل شد، از اینكه شهر زیبای دوشنبه پذیرای میهمان شركت كنندگان در این همایش منطقه ای و بین المللی است، قدردانی كرد.

وی تصریح كرد: برگزاری همایش برای افغانستان ثابت می كند كه منطقه برای تحقق همكاری های اقتصادی منطقه ای واقعا جدی است و قصد دارد گام های موثری در راستای توسعه و تامین آن بردارد.

رئیس جمهوری افغانستان متذكر شد: امروز مردم افغانستان ضمن تلاش برای تامین صلح و ثبات در كشور خود، قصد دارند از لحاظ اقتصادی روی پای خود بایستند و نقشی را كه شایسته استعداد و امكانات طبیعی، بشری و جغرافیایی آن است در اقتصاد جهان و منطقه بازی نمایند.

كرزی ابراز امیدواری كرد كه با تحقق این خواسته ها بتوانیم روزی در كنار سایر ملل منطقه و جهان با آرامش، صلح و رفاه زندگی نمایم.

وی گفت: از كشورهای منطقه و جهان می خواهیم كه ما را در تحقق این آرزوی بزرگ و برحق یاری كنند.

رئیس جمهور افغانستان، همكاری و هم گرایی اقتصادی منطقه ای را از اولویت های اصلی كابل ذكر كرد و گفت: دولتمردان افغان از هیچ كوششی برای تحقق این مناسبات دریغ نكرده و نخواهند كرد.

وی با بیان آنكه افغانستان در تمام سازمان ها و نهادهای منطقه ای اقتصادی شركت كرده و پیوسته با آنها همكاری می كند، گفت: برنامه های رشد ملی خود را طوری تنظیم كرده ایم كه هم گرایی و همكاری منطقه ای ما با دیگر كشورهای منطقه و جهان تقویت شود.

وی یادآور شد: امروز هر قدمی كه افغانستان در راه رشد اقتصاد خود بردارد به طور مستقیم و غیرمستقیم برای كشورهای همسایه و منطقه نیز دستاوردهایی خواهد داشت.

پنجمین اجلاس اقتصادی افغانستان موسوم به ‘ریكا ‘ با حضور وزرای خارجه 40 كشور جهان و نمایندگان 33 سازمان و نهاد بین المللی تشكیل شد.

این كنفرانس روز سه شنبه (فردا) به كار خود پایان می دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار