افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

كارشناس ارشد روس آمریكا در واقع با مذاكره با طالبان به دولت و ملت افغانستان خیانت می كند

 ‘میخاییل شاه محمود’ كارشناس ارشد در دانشگاه دولتی روابط بین الملل مسكو، اعلام كرد: سیاست آمریكا در مذاكره با طالبان كه به بهانه مبارزه با آن به افغانستان لشكركشی كرده، ریاكارانه است.

این كارشناس روس روز پنجشنبه در یك میزگرد سیاسی گفت: آمریكا در واقع با مذاكره با طالبان به دولت و ملت افغانستان خیانت می كند.

وی افزود: این سیاست آمریكا در حالی اجرا می شود كه بوش و كرزی در سال 2007 اعلام كرده بودند كه هرگز با گروه تروریستی طالبان گفت و گو و مذاكره نمی كنند.

به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از ایرنا،’شاه محمود’ خاطرنشان كرد: این سیاست خیانتكارانه آمریكا به رفتار آن قدرت در زمان جنگ ویتنام شباهت دارد كه به رغم ادعای مبنی بر عدم مذاكره با دولت انقلابی ویتنام با آن مذاكره كرد و به این وسیله به سایگون و حكومت ویتنام جنوبی خیانت كرد.

وی افزود: امریكا در راستای سیاست مماشات با طالبان به آزادسازی مقامات ارشد این گروه می پردازد و در ماههای اخیر شاهد آزادی رییس ستاد مشترك نیروهای مسلح طالبان و وزیر دفاع سابق آن از بند آمریكایی ها و انتقال آنها به قطر بودیم.

كارشناس ارشد روس گفت: نیروهای ناتو به تدریج از مناطق افغانستان خارج می شوند و به موازات آن حضور طالبان در این مناطق تقویت می شود.

وی درباره همكاری افغانستان با سازمان همكاری شانگهای گفت: متاسفانه 70 درصد سیاست خارجی دولت کابل را آمریكا و ناتو تعیین می كنند و این امر عامل بازدارنده در تقویت روابط افغانستان با این سازمان منطقه ای می باشد.

‘شاه محمود’ ادامه داد: سیاست های سازمان همكاری شانگهای علیه هیچ كشوری هدف گیری نشده و هدف اصلی آن مبارزه با عواملی همچون تروریسم است.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار