افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

قوماندان گروه جندالله کشته شد

قوماندان جندالله و سه همکار او در نتیجه عملیات مشترک طیارات بی پیلوت امریکایی، کشته شده اند.

 

در یک حمله طیارهء بی پیلوت بر ولسوالی چهار درهء قندز سه قوماندان دیگر گروه جندالله به نام های قاری دین محمد، قاری ستار و قاری جمعه نیز کشته شده اند.

 

 

عبدالودود واحدی سخنگوی والی قندز گفت:

 

” حمله در ساحه پل رحمتبای ولسوالی چهاردره رخ داد. قوماندان عمومی جندالله بنام غلام حضرت کشته شده، سه نفر از اتباع ازبکستانی نیز شامل کشته شده ها اند. آنها در حال بیعت کردن به گروه تندرو داعش بودند که از طرف هواپیما های بدون سرنشین هدف قرار گرفته و از بین رفتند. ”

 

قوماندان جندالله و سه همکار او در نتیجه عملیات مشترک طیارات بی پیلوت امریکایی، کشته شده اند.

 

سخنگوی والی قندز می گوید، گروه های نظیر جندالله از یک سال به این سو فعالیت شان را در قندز آغاز کرده و در این اواخر ساحه فعالیت آنها وسعت یافته است.

 

عبدالودود واحدی سخنگوی والی قندز در ادامه صحبت خود گفت، در این ولایت افراد مسلح از گروه های مختلف فعالیت دارند.

 

هرچند، ارقام دقیق در مورد شماری جنگجویان مسلح این گروه ها در دست نیست، اما به گفتهء سخنگوی والی قندز، این گروه ها بیشتر در ولسوالی های، امام صاحب، دشت ارچی، چهار دره و گورتیپه، فعالیت دارند.

 

عبدالودود واحدی افزود:

 

” بر اساس گزارش ها در ولایت قندز، حرکت اسلامی ازبکستان، گروه جندالله، القاعده و طالبان، گروه های اند که گاه اوقات فعالیت های شان در قندز بیشتر مشهود است. ”

 

اما سخنگوی والی قندز در پاسخ سوالی در باره فعالیت گروه تندرو دولت اسلامی یا داعش در ولایت قندز گفت، آنها تا هنوز در مورد فعالیت این گروه در این ولایت معلوماتی ندارند.

 

همزمان با این، ریاست امنیت ملی افغانستان با پخش خبرنامهء در مورد کشته شدن قوماندان گروه جندالله گفته که ابوحذیفه در ولایت قندز یک گروه بزرگی را رهبری می کرد و در کشتن شماری زیاد از مردمان ملکی دست داشت.

 

گروه جندالله در افغانستان تاکنون در مورد کشته شدن یکی از قوماندانان آن چیزی نگفته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار