افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 11 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

قوماندان ارشد شورشیان و 10 تن از افرادش دستگیر شدند!

شماری از آگاهان بر این باور اند که قوماندانان و افراد مخالفان مسلح دولت دستگیر و زندانی می شوند اما پس از مدتی بنا بر دلایل نا معلوم دوباره آزاد می شوند.

این شورشیان در حالی از سوی سربازان اردوی ملی دستگیر می شوند، که به تازگی مسئولیت نگهداری زندانیان زندان بگرام از نظامیان خارجی به نیروهای افغان واگذار شده است.
شماری از آگاهان بر این باور اند که قوماندانان و افراد مخالفان مسلح دولت دستگیر و زندانی می شوند اما پس از مدتی بنا بر دلایل نا معلوم دوباره آزاد می شوند.
همچنین، در نتیجه راه اندازی عملیات تصفیوی در ولایت لوگر، دست کم 3 تن شورشی کشته، 4 تن زخمی و 6 نفر دیگر دستگیر شده اند.
در این خبرنامه آمده است که4 حلقه ماین، دو فیر مرمی هاوان و مقداری سلاح و مهمات نیز به دست سربازان افغان افتاده است.
مقام های وزارت دفاع ملی می گویند که عملیات تصفیوی در شماری دیگر از ولایت های کشور از جمله هلمند، قندهار، میدان وردک و لغمان نیز راه اندازی شده است.
به گفته آنان در این عملیات ها، 3 عراده موتر سایکل، 10 میل کلاشینکوف، 34 حلقه ماین و مقداری مهمات نیز به دست نیروهای افغان افتاده است.
اخیرا فعالیت های مخالفان مسلح دولت در شماری از ولایت کشور به افزایش چشم گیر یافته است.
در برخی از این ولایات از جمله میدان وردک گروه طالبان اطلاعیه ای را منتشر کرده و در آن از تمام مردم خواسته اند تا افراد این گروه را حمایت کرده و در مقابل نیروهای بین المللی “جهاد” کنند.
رحمت الله باشنده ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک گفت: “طالبان این اطلاعیه را میان تمام مردم محل توزیع کرده از آنان خواستند تا روی ایجاد امارت اسلامی افراد شان را حمایت کنند.”
تا کنون مقام های دولتی افغان در این زمینه اظهار نظر نکرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار