افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 14 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

قندز پس از دو هفته روز درگیری…

شماری زیادی از باشندگان شهر کندز می ‌گویند که مدت دو هفته شهر نامبرده شاهد درگیر های شدید بود که از اثر آن به مردم مُلکی در کنار تلفات جانی خسارات مالی نیز وارد گردیده است.

 

پس از چهارده روز جنگ در شهر کندز، فعلاً وضعیت امنیتی بهتر شده و در داخل شهر گشت و گذار مردم نیز افزایش یافته و مردم مصروف پاک کاری منازل مسکونی و دوکاکین شان هستند.

 

باشندگان شهر کندز خیلی خُرسند هستند که نیروهای دولتی توانستند شهر این ولایت را از وجود طالبان مسلح پاکسازی نمایند.

 

چند تن از باشندگان شهر کندز چنین گفتند:

 

“احمد شاه هستم، در جنگ ما سخت متضرر شدیم، بیادر به ما هیچیزی نه مانده است خانه ما خراب شد و موتر من را از خانه بیرون کردن با خود بُردند و بالاخره از خانه با یک جوره لباس فرار کردیم ما در این جنگ در بدر شدیم، خداوند این حکومت را در بدر کند که ما مردم غریب را در بدر کرد.”

 

“نسیم هستم، بیادر در این جنگ پانزده روزه ما مردم بسیار متضرر شدیم ما از خانه بیرون شده بودیم حالا که آمدیم در خانه هیچیزی نه مانده است، موتر شخصی من را بُردند و هم ‌چنان دیگر مردم نیز سخت متضرر شده اند.”

 

باشندگان شهر کندز از حکومت مرکز می‌ خواهند تا به خانواده ‌های متضرر شده این ولایت مساعدت نماید، چون مردم با مشکلات زیادی مواجه هستند.

 

آنان می‌ گویند که هنوز هم در برخی ساحات شهر کندز سیستم آب آشامیدنی و جریان برق فعال نگردیده است و از مسوولان محلی می‌ خواهند تا هر چه عاجل در تمامی ساحات شهر این ولایت سیستم آبرسانی و برق را فعال سازد.

 

سید رسول یک تن از باشندگان شهر کندز چنین می ‌گوید:

 

“تمامی مردم کندز خسارمند شده اند در اثر جنگ خانه من حریق شده و پسرم نیز زخمی گردید و حالا با مشکلات زیاد مواجه هستم فعلاً در شهر آب نیست و برق نیست مردم با مشکلات زیاد رو برو هستند.”

 

از سوی دیگر محمد قسیم جنگل باغ قوماندان امنیه کندز می ‌گوید که نیروهای دولتی شب گذشته در حومه‌ های شهر کندز عملیات تصفیوی داشتند که در نتیجه آن شاهراه کندز – شیرخان بندر و هم‌ چنان شاهراه کابل- کندز را از وجود طالبان مسلح تصفیه و بروی ترافیک باز نموده اند.

 

شایان ذکر است، باشندگان شهر کندز از حکومت مرکزی می‌ خواهند که دامنه عملیات تصفیوی را از شهر کندز به قراه و قصبات اطراف این شهر، ساحه‌ ای گل تیپه و ولسوالی چهار دره بکشانند تا مردم از تهدیدات طالبان مسلح نجات پیدا کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار