افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 28 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

قلب افغانستان مرکز آموزش تروریستها خواهد شد!

به همت کرزی و اشرف غنی طرح ساخت بزرگترين مرکز آموزش ديني آل سعود در کابل نیز در حال اجرا شدن است. مرکزی که به گفته ی مردم، علما و احزاب سیاسی و مذهبی کشور می تواند بزرگترین مرکز برای آموزش تروریست ها در قلب افغانستان باشد.

 

این روزها سایت ویکی لیکس اسنادی را برای ملت های منطقه و کشورهای اسلامی درباره عربستان سعودی فاش کرد که نشان داد آل سعود علی رغم آنکه تلاش دارد تا خود را در قامت رهبر جهان اسلام طرح کند، اما نقشی کاملا تخریبی در رخدادهای جهان اسلام داشته و دارد.

 

اسناد ویسکی لیکس نشان می دهد که در طول سالهای گذشته رژیم عربستان همواره نقشی تخریبی در مسایل منطقه داشته و تلاشی بی پایان برای برهم زدن ساختار سیاسی منطقه به نفع ریاض دارد که در این میان کشور ما افغانستان نیز از این توطئه های بی پایان سعودی ها بی نصیب نبوده است، اما در حالی که همگان در بهت این همه خیانت آل سعود به کشورهای اسلامی منطقه فرو رفته اند، سران حکومت وحت ملی به توافقات جدیدی با سعودی ها در کابل دست زده اند!!!

 

اخیرا وزارت خارجه افغانستان با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که جناب حکمت خليل کرزي، معاون وزير خارجه با مسفر بن عبدالرحمن آل غاصب سفير عربستان در افغانستان ديدار و موافقتنامه واگذاري زمين براي ساخت سفارت دولت رياض در کابل ميان دو طرف به امضا رسيده است.

 

توافق واگذاري زمين براي ساخت سفارت عربستان در کابل در حالي به امضا رسيده که به همت کرزی و اشرف غنی طرح ساخت بزرگترين مرکز آموزش ديني آل سعود در کابل نیز در حال اجرا شدن است. مرکزی که به گفته ی مردم، علما و احزاب سیاسی و مذهبی کشور می تواند بزرگترین مرکز برای آموزش تروریست ها در قلب افغانستان باشد.

 

آنچه اتفاق افتاده و سران حکومت وحدت ملی بر سر آن با آل سعود به توافق رسیده اند، نشان از موارد پشت پرده ی فراوانی دارد که با توجه به خیانت های افشا شده از سوی عربستان در حق کشورهای اسلامی منطقه واقعا نگران کننده است به ویژه با اسناد تازه ای که ویکی لیکس منتشر کرده است.

 

بنا به گفته ی آگاهان مسایل سیاسی مهمترین محورهای اسناد تازه منتشر شده ویکی لیکس درباره عربستان سعودی نشان می دهد که رژیم آل سعود در عربستان به خطری برای کشورهای همسایه و حتی خود مردم عربستان تبدیل شده که این عاقبت اتحاد نزدیک با آمریکا است.

 

طبق اسناد ویکی لیکس عربستان برای تقویت نفوذ خود در منطقه از هیچ حمایت مالی از تروریست ها دریغ نمی کند و با حمایت از تکفیری ها تلاش می کند تا دولت های اسلامی منطقه را به نفع منافع آل سعود تضعیف کند. به بیان دیگر این ریال های سعودی است که به دستور آمریکا برای ناامن کردن کشورهای منطقه از افغانستان و پاکستان گرفته تا بحرین و یمن و سوریه و عراق را درگیر جنگ داخلی کرده است.

 

نزدیکی سران دولت وحدت ملی کابل به ویژه جناب اشرف غنی با شاهزاده های سعودی در حالی است که برای کشورهای اسلامی مشخص است که عربستان علیرغم اینکه در تلاش است تا خود را به عنوان رهبر اسلامی مطرح کند، اما نقشی کاملا تخریبی در رخدادهای جهان اسلام داشته و دارد که حتی اگر این موضوع را کمرنگ ببینیم قطعا همکاری آل سعود با رژیم صهیونیستی و گروهک های تکفیری سلفی را نمی توان نادیده گرفت.

 

لذا با این تفاصیل بر جناب اشرف غنی و عبدالله لازم و ضروری است که درباره سیاست های حکومت خود با عربستان سعودی تجدید نظر جدی کنند تا در معرض اتهام های خاص قرار نگیرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار