افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

قرارداد 2 پروژۀ احداث سرک امضاء شد

قرارداد

با امضاء 2 پروژۀ احداث سرک، برای اولین بار، ولسوالی وایگل به مرکز نورستان وصل می‌شود.

دو پروژه احداث سرک، از سوی برنامه‌ی ملی انسجام ساحه‌ای وزارت احیا و انکشاف دهات در پارون مرکز  نورستان و ولسوالی وایگل این ولایت به قرارداد سپرده شد که با تطبیق آن، ولسوالی وایگل برای اولین بار، به مرکز نورستان وصل می‌شود. این پروژه‌ها، در مسیر ولسوالی وایگل و نورستان راه‌اندازی می‌شود. پروژه‌های یادشده شامل احداث حدود 4 کیلومتر سرک است که قرارداد آن‌ها در دفتر والی نورستان با دو شورای انکشافی امضا شده است.

بخش اول این سرک، 2.28 کیلومتر است که از روستای چتراس آغاز و تا همشوز ادامه می‌یابد. هزینه‌ی این بخش، 11 میلیون و 331 هزار و 963 افغانی است. پروژه‌ی دوم که بخش دوم این جاده را در بر می‌گیرد، شامل احداث 1.64 کیلومتر سرک است که بقیه‌ی جاده‌ی وایگل – نورستان را تکمیل می‌کند و 11 میلیون و 750 هزار و 601 افغانی هزینه بر می‌دارد.

هزینه‌ی جمعی این پروژه‌ها، 23 میلیون و 82 هزار و 664 افغانی است که از بودجه‌ی انکشافی وزارت احیا و انکشاف دهات پرداخته می‌شود.

به گفته‌ی منابع محلی، ساخت این سرک چهار کیلومتری که برای اولین بار، ولسوالی وایگل را به پارون، مرکز ولایت نورستان وصل می‌کند، نیز فاصله میان ولسوالی وایگل و پارون (مرکز ولایت نورستان) را تا 90 کیلومتر کوتاه می‌سازد و بخش کلانی از مشکلات ناشی از ترانسپورت باشنده‌گان وایگل را حل می‌کند. در پی تطبیق این دو پروژه، صدها روزکاری برای باشنده‌گان محل، پیدا می‌شود. کار ساخت این پروژه‌ها، در جریان هشت ماه به پایان می‌رسد.*

باشنده‌گان ولسوالی وایگل و پارون، مرکز ولایت نورستان، با قدردانی از قرارداد این پروژه‌ها، خواستار تطبیق این چنین پروژه‌های دیگر، از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولایت‌شان نیز شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار