افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

قدر دانی وزارت امور داخله از مساعدت های نظامی چین با افغانستان

تاج محمد

 

تاج محمد جاهد گفت: مردم چین به مثابه دوست نزدیک مردم افغانستان در جهت های مختلف حکومت افغانستان را همکاری نموده اند.

محفلی که به همین مناسبت در تعمیر جدید وزارت امور داخله برگزار گردیده بود، تاج محمد جاهد وزیر امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان،  کشورچین را دوست دیرینه مردم افغانستان عنوان نموده گفت: مردم چین به مثابه دوست نزدیک مردم افغانستان در جهت های مختلف حکومت افغانستان را همکاری نموده اند که از آن جمله تجهیز و آموزش  نیروهای امنیتی، اهدای اسکنر های امنیتی جهت شناسایی و از بین بردن مواد منفجره از کمک های بی شایبه این کشور به افغانستان می باشد.

 

وزیر امور داخله تصریح کرد که از جمله وسایل امنیتی اهدا شده توسط مردم چین، 4 پایه اسکنر امنیتی  می باشد که در دروازه های ورودی کابل نصب خواهند گردید که اسکنر های یاد شده قابلیت شناسایی و از بین بردن مواد انفجاری را دارا می باشند.

 

همچنان سفیر چین در افغانستان تمنیات نیک کشورش را به مردم افغانستان تقدیم نموده گفت که افغانستان در همسایه گی آن کشور قرار دارد که مردم چین از این بابت توجه بیشتر به تامین امنیت در افغانستان دارند.

 

سفیر چین از فدا کاری نیروهای امنیتی کشور ستایش نموده تصریح کرد که نصب شدن اسکنر های یاد شده میتواند ظرفیت این نیروها را افزایش داده و به تروریستان اجازه ندهد تا مواد انفجاری را وارد شهر کابل نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار