افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

قدردانی دکتور عبدالله عبدالله از حمایت و همکاری‌های باراک اوباما با حکومت و مردم افغانستان

عبدالله عبدالله

 

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان و باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده امریکا شام‌روز گذشته صحبت تلفنی تودیعی کردند.

در این صحبت که یکجا با جلالتمآب محمداشرف غنی رییس جمهور صورت گرفت٬ آقای اوباما مراتب تسلیت خویش را در پیوند با حملات تروریستی اخیر ابرازداشت. آقای اوباما از پیش‌رفت‌های به‌دست آمده در افغانستان ابرازخرسندی نمود و از تلاش‌های رهبری حکومت وحدت ملی در این راستا تمجید و قدردانی کرد.

 

رییس اجراییه کشور با سپاسگزاری از آقای اوباما به‌خاطر هم‌دردی با مردم افغانستان از حمایت و همکاری‌های صادقانه و سخاوتمندانه ایشان و حکومت امریکا با حکومت و مردم افغانستان در طی هشت سال ریاست جمهوری‌اش به‌نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان قدردانی‌کرد.

 

رییس اجراییه کشور نقش آقای اوباما در حمایت از افغانستان٬ مبارزه با دهشت‌افگنی و ادامه کمک‌ها به‌قوای مسلح و مردم را حیاتی‌خواند و افزود که ملت و مردم افغانستان دوران به‌این همکاری‌ها به‌دیده احترام و تقدیر می‌نگرند.

 

آقای اوباما احترامات صمیمی خویش را به‌عنوان یکی از شهروندان ایالات متحده به‌مردم افغانستان وسیله گردید و وعده سپرد که از داعیه و قضیه افغانستان و مردم این‌کشور و استقرار صلح و ثبات در افغانستان همیش‌ حمایت می‌کند.

 

در پایان صحبت رییس اجراییه کشور به آقای اوباما و خانواده‌اش آرزوی موفقیت نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار