افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 25 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

قدردانی ادریسوف از حمایت کشورمان از عضویت قزاقستان در شورای امنیت ملل متحد

%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87

 

وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان با سپاسگزاری از استقبال گرم حکومت افغانستان، روابط میان دو کشور را دوستانه و نیک خواند و از حمایت افغانستان از عضویت قزاقستان در شورای امنیت سازمان ملل متحد قدردانی نمود.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشورمان روز گذشته در دفترکارش در قصرسپیدار با محترم ایرلان ادریسوف وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان دیدار کرد.

 

در این نشست آقای ادریسوف با سپاسگزاری از استقبال گرم حکومت افغانستان، روابط میان دو کشور را دوستانه و نیک خواند و از حمایت افغانستان از عضویت قزاقستان در شورای امنیت سازمان ملل متحد قدردانی نمود.

 

آقای ادریسوف در صحبت‌های خویش علاوه کرد که برای تشکری و چگونگی استفاده بهینه از  عضویت این کشور در شورای امنیت سازمان ملل به نفع منطقه به افغانستان آمده و از کشورهای دیگر نیز دیدار می‌کند. آقای ادریسوف تاکید کرد که کشورش مصمم است با مشوره و هماهنگی کشورهای دوست و منطقه از حضور این کشور در شورای امنیت به نفع امنیت،‌ توجه به زیرساختارها و توسعه استفاده شود.

 

رئيس اجرائیه کشور با خیرمقدم گفتن آقای ادریسوف،‌ قزاقستان را از دوستان و متحدان نزدیک منطقه‌ای افغانستان خواند، از توجه رهبری قزاقستان به افغانستان سپاسگزاری نمود و سطح همکاری‌ها و دادوستدهای تجارتی میان دو کشور را رضایت بخش خواند.

 

رئيس اجرائیه کشور در ادامه صحبت‌های خویش علاوه کرد: در سفر اخیرم برای اشتراک در نشست سران حکومت‌های عضو سازمان شانگهای در بشکیک با نخست وزیر قزاقستان ملاقات کردم و در باره روابط و همکاری‌ها میان دو کشور به تفصیل صحبت کردیم.

 

رئیس اجرائیه کشور همچنان افزود: از عضویت شما در شورای امنیت سازمان ملل متحد استقبال می‌کنیم و این را گام نیک به نفع منطقه می‌دانیم. همکاری میان دو کشور در سطوح مختلف ادامه میابد و نماینده ما در سازمان ملل در هماهنگی با نماینده شما در این عرصه به صورت مشترک کار و فعالیت می‌کنند.

 

در این نشست در باره رشد و تقویه همکاری‌های مشترک، مبارزه با تروریزم و روابط منطقه‌ای افغانستان و قزاقستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار