افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

قتل سه سرباز ناتو توسط یک سرباز پولیس ملی

 

مقام های امنیتی در ولایت هلمند از کشته شدن 3 نظامی ناتو بدست یک سرباز پولیس افغان در قریه کمپرک از مربوطات ولسوالی سنگین این ولایت خبر دادند.
کمال الدین شیرزی قوماندان امنیه ولایت هلمند، به خبرگزاری بخدی گفت که این حادثه شام روز گذشته (یک شنبه) زمانی رخ داد که یک سرباز پولیس افغان پس از ورود به کمپ سربازان ناتو، با فیر مرمی سه تن از آنان را از پا در آورد.
به گفته آقای شیرزی از هویت این سرباز افغان تا کنون معلوماتی در دست نیست اما تحقیقات در زمینه آغاز شده است.

قتل سربازان ناتو از سوی سربازان پولیس ملی، یکی از نگرانی های عمده سربازان خارجی در چند سال گذشته بوده است.
پیشتر، در گزارشی که از سوی برخی رسانه های غربی به نشر رسید، جنوب افغانستان کشور به عنوان منطقه ای خوانده شد که در آن، کشتار سربازان خارجی توسط ماین های کنارجاده ای و شلیک سربازان پولیس ملی، افزایش یافته است.
براساس گزارش های ارایه شده در جریان سال گذشته، بیش از 20 نفر از نظامیان ناتو از سوی نیروهای افغانستان کشته شده اند.
از سویی، مقام های ناتو مستقر در افغانستان نیز با تایید این رویداد می گویند که سه نفر از نیروهای شان توسط یک پولیس افغان به قتل رسیده است.
آیساف با نشر خبرنامه ای گفته است که یک فرد با پوشیدن لباس پولیس ملی افغانستان وارد کمپ نیروهای خارجی شده و سه تن آنان را با ضرب مرمی کشته است.
با این وجود مقام های بین الملل از هویت و مشخصات افراد کشته شده جزییات بیشتر ارایه نکرده اما می گویند که فرد حمله کننده زخمی شده و در بازداشت به سر می برد.
این سه نظامی ناتو در حالی کشته می شوند که دو هفته پیش نیز در حمله مشابهی در جنوب افغانستان سه مرد با لباس پولیس ملی، یک سرباز خارجی را کشتند.

در حال حاظر 130 هزار از نیروهای نظامی بین المللی به رهبری ناتو در کنار 350 هزار پولیس افغان فعالیت می کنند.
قرار است نیروهای بین المللی در سال آینده مسئولیت امنیتی برخی مناطق دیگر را به نظامیان افغان واگذار کند که ولایت های ارزگان، کاپیسا و پروان از جمله این مناطق به شمار می آید.
ایمل فیضی سخنگوی رییس جمهور کرزی در تازه ترین اظهاراتش گفته است که با واگذاری این وسه ولایت نظامیان افغان مسئولیت تامین امنیت 80 درصد کشور را به عهده خواهند داشت.
قرار است در مرحله بعدی این واگذاری، مسئولیت تامین امنیت شماری از ولسوالی های سرحدی نیز به نظامیان افغان سپرده شود.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار