افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

قاضی حسین احمد: رژیم طالبان در افغانستان نمی تواند خود را به عنوان یك الگوی اسلامی معرفی كند

رییس سابق حزب جماعت اسلامی پاكستان در مورد تصمیم پارلمان ملی این كشور مبنی بر بازبینی روابط مجدد با ایالات متحدہ آمریكا، تاكید كرد: واشنگتن متحد پاكستان نیست و منافع ملی این كشور و آمریكا در تضاد با یكدیگر قرار دارند.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری پاكستان ، قاضی حسین احمد در كنفرانس مطبوعاتی در شھر پیشاور مركز ایالت خیبرپختونخوا افزود: دولت اسلام آباد باید خود را ھرچه سریع تر از ھمكاری و ائتلاف با ایالات متحدہ آمریكا در مبارزه ظاهری با تروریسم , نجات دهد.

وی در این نشست مطبوعاتی در مورد جزییات حكومت گروه طالبان در افغانستان هم افزود: رژیم طالبان در افغانستان نمی تواند خود را به عنوان یك الگوی اسلامی معرفی كند.

این سیاستمدار پاكستانی با مردود شمردن تصوراتی در بارہ نگاه طالبان به اسلام، گفت: رژیم وقت طالبان در افغانستان, دولت اسلامی نبود.

وی در همین حال تصریح كرد: گروه طالبان باید از علمای دینی علم و خرد بیاموزد ، آنان تاكنون دانش آموز بودہ اند و نیاز به راھنمایی از سوی متفكران و دانشمندان اسلامی دارند.

این سیاستمدار پاكستانی با این حال اقدامات گروه طالبان برای مقاومت در برابر ایالات متحدہ آمریكا و مجبور ساختن نیروھای خارجی برای خروج از افغانستان را مورد ستایش قرار داد.

وی ادامه داد: تا زمانی كه ملا محمدعمر سركردہ طالبان افغانستان در روند مذاكره صلح میان آمریكا و گروه ھای شبه نظامی گنجاندہ نشود، این مذاكرات بی نتیجه خواھد بود.

قاضی حسین احمد با ابراز شك و تردید نسبت به خروج نظامیان آمریكا از افغانستان، اضافه كرد: این موضوع مشخص نیست كه در زمان خروج نظامیان آمریكایی چه اتفاقی خواھد افتاد.

وی ادامه داد كه با این وجود طالبان بدنبال تاسیس حكومت از دیدگاه خود هستند، در حالی كه حزب اسلامی به رهبری گلبدین حكمتیار و دیگر احزاب افغانستان خواستار روی كارآمدن یك دولت منتخب در كشورشان ھستند.

رییس سابق حزب جماعت اسلامی پاكستان از ھمسایگان افغانستان از جمله جمھوری اسلامی ایران، پاكستان و همچنین تركیه خواست تا با برگزاری نشست هایی , كشور جنگ زدہ افغانستان را پس از خروج نظامیان آمریكایی از وضعیت موجود نجات دھند.

وی همچنین با تمجید و ستایش از پیروزی جنبش های بیداری اسلامی در خاورمیانه از جمله مصر و تونس به ویژہ تجدید حیات گروھھای سیاسی – اسلامی در تركیه، گفت: جنبش بیداری اسلامی در كشور ھای عربی منجر به فروپاشی دولت ھای استكباری و دیكتاتوری در منطقه شده است.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار