افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

فیروز: از بین بردن ادویه بی کیفیت در صدر برنامه های کاری ما قرار دارد

وزیر صحت عامه افغانستان در حالی از آغاز تلاش های جدی برای از بین بردن ادویه بی کیفیت در کشور سخن می زند که گفته می شود همین حالا مقدار زیادی ادویه به گونه غیر قانونی به افغانستان وارد می شود.

 

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه روز گذشته در کابل حین از بین بردن ده ها تُن ادویه تاریخ تیر شده و بی کیفیت گفت که به همین هدف نظارت بر ادویه فروشی ها در کابل و ولایات بیشتر می شود.

 

به گفته آقای فیروز وزارت صحت عامه تلاش می کند تا همه افغان ها در تمام مناطق این کشور به ادویه با کیفیت و معیاری دسترسی داشته باشند.

 

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که مقدار 57 تُن ادویه تاریخ تیر شده و بی کیفیت که از ادویه فروشی های شهر کابل و گمرک ها جمع آوری شده بود دیروز در کابل از بین برده شد.

 

در این حال وزارت صحت عامه افغانستان می گوید که بیشترین ادویه بی کیفیت به این کشور از پاکستان، هند وارد می شود.

 

مقامات این وزارت می گویند که در کنار جلوگیری از واردات ادویه بی کیفیت به افغانستان تلاش می شود تا تولیدات ادویه در داخل کشور افزایش یابد.

 

مقامات وزارت صحت عامه افغانستان پیش از این نیز بار ها تعهد کرده اند که از هر راه ممکن جلو واردات ادویه بی کیفیت را به کشور می گیرند اما مردم شکایت می کنند که این تعهدات تا حالا عملی نشده است.

 

بر علاوه ادویه تاریخ تیر شده و بی کیفیت، موجودیت مواد غذایی بی کیفیت در معازه ها یکی از مشکلات جدی دیگر است که مردم را به شدت نگران ساخته است.

 

مقامات حکومتی افغان قبل از این گفته اند که ادویه و مواد غذایی بی کیفیت و تاریخ شده از راه های قاچاقی به کشور وارد می شود و جلوگیری آن کاری آسان نیست.

 

اما مردم می گویند که حکومت افغانستان در این راستا تلاش های جدی را انجام نداده و آنان برخی از تاجران را نیز در این خصوص بی پروا و ملامت می دانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار