افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

فعالیت حکمتیار تحت نام حزب اسلامی غیرقانونی است!

حکمتیار

وزارت عدلیه در واکنش به برگزاری شورای مرکزی حزب اسلامی از سوی حکمتیار من‌حیث رهبر این حزب اعلام کرد که اقدام حکمتیار به برگزاری شورای مرکزی حزب اسلامی و فعالیت تحت عنوان رهبر این حزب غیرقانونی است.

وزارت عدلیه اعلام کرد در این وزارت عبدالهادی ارغندیوال من‌حیث رهبر حزب اسلامی به رسمیت شناخته شده است زیرا وی این حزب را ثبت کرده است.

وزارت عدلیه تصریح کرد که برگزاری نشست شورای مرکزی حزب اسلامی به رهبری حکمتیار اقدامی غیر قانونی است.

در ادامه تاکید شده است که وزارت عدلیه تنها عبدالهادی ارغندیوال را من‌حیث رهبر حزب و ۴۶ موسس آن را به رسمیت می‌شناسد.

بر اساس این راپور حکمتیار از نظر قانونی تنها حق دارد تحت عنوان حزب اسلامی حق فعالیت ندارد و تنها تحت عنوان حزب دیگری فعالیت کند.

این در حالی است که اخیرا حکمتیار شورای مرکزی این حزب را برگزار اما عبدالهادی ارغندیوال تاکید کرده است که با حکمتیار بر سر رهبری این حزب به تفاهم نرسیده است.

ارغندیوال که از سوی دولت افغانستان من‌حیث رهبر رسمی این حزب به رسمیت شناخته می‌شود و تعدادی از اعضای ارشد این حزب در شورایی که حکمتیار تحت عنوان شورای مرکزی برگزار کرده بود حضور نیافته‌اند.

در پی توافق حکمتیار با دولت افغانستان از آدرس حزب اسلامی اختلافات بین ارغندیوال و حکمتیار بر سر رهبری و آدرس حزب اسلامی به میان آمده است.

با این حال عبدالبصیر انور وزیر عدلیه قبل از این نیز گوشزد کرده بود که حزب اسلامی سال ۱۳۸۴ از سوی ارغندیوال در این وزارت ثبت شده و من‌حیث رهبر حزب اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده است.

امان ریاضت سخنگوی این حزب تاکید کرده بود که ۶۲ حزب سیاسی در افغانستان از وزارت عدلیه مجوز فعالیت گرفته است که یکی از این احزب حزب اسلامی افغانستان به رهبری ارغندیوال است.

 

  1. Ajmal Stary :

    وادارش کنید که به داعیش بپیوندد ههههههه

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار