افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 نوامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

فعالیت جدیدطالبان درغزنی: امربه معروف!!

مردم نواحی خشیک و خاک غریبان ولایت غزنی می گویند که مخالفان مسلح دولت به شکل گسترده این مناطق حضور دارند و به صورت پنهانی نیروهای دولتی را هدف قرار می دهند.
به گفته آنان در جریان یک ماه گذشته، 13 تن از زنان و کودکان در این نواحی، در نتیجه درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان مسلح کشته و زخمی شده اند.
خشیک و خاک غریبان در غرب شهر غزنی از نواحی ناامن این ولایت به شمار می روند.
فعالیت جدید طالبان تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر!! از موضوعاتی است که اخیرا نگرانی شماری از فعالان مدنی و باشندگان غزنی را به همراه داشته است.
نجیب الله از باشندگان اصلی ناحیه خاک غریبان گفت: در روز چهارم عید قربان، به دلیل پوشیدن دریشی به شدت از سوی گروه طالبان مورد لت و کوب قرار گرفته است!!

داکتر حمیده گلستانی، عضو سکتور امنیت شورای ولایتی غزنی گفت: پیشتر طالبان تنها به عنوان چالش امنیتی مطرح بود اما حالا در زندگی شخصی مردم نیز مداخله می کنند.
او گفت: پیشتر مردانی که ریش تراشیده و موی بلند داشتند در مسیر ولسوالی ها مورد اذیت و آزار طالبان قرار می گرفتند اما حالا این مشکل در داخل شهر غزنی به وجود آمده است. این عضو شورای ولایتی غزنی تاکید کرد که طالبان در اکثر ولسوالی های این ولایت نفوذ گسترده دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار