افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

فعالیت بس های دولتی در شهر کابل کاهش بی سابقه

مردم بدین باور اند که ملی بس یا بس های دولتی که بخش عمده ترانسپورت دولتی خوانده میشود باید در رقابت با ترانسپورت خصوصی شهری دوباره خدمات لازم را عرضه نمایند.

 

در حالیکه ازدیاد ترانسپورت خصوصی در شهر کابل بیداد میکند اما شهریان کابل می گویند که در سال جاری فعالیت بس های دولتی یا ملی بس کاهش بی سابقه یافته است.

 

بیشتر این باشنده گان به منظور ایجاد تسهیلات لازم در رفت و آمد شان از حکومت میخواهند که برای دوباره فعال شدن ملی بس اقدام لازم نماید.

 

روح الله و احمد جواد دو تن از باشندگان شهر کابل می گویند که ملی بس را به خاطر کرایه پایین و ایستگاه مشخص و رفت و آمد منظم ترجیع می دهند :

 

” موتر های شخصی زیاد است ملی بس ایستگاه ندارد هر منطقه باید ملی بس داشته باشد موتر پیدا نمی شود باز اگر پیدا شد کرایه بلند است. ”

 

” خوب کار است موتر های لینی ملی بس باشد و می شود که ازدحام شهر هم کم شود و به زودی از ازدحام جلوگیر خواهد شد. ”

 

تصدی ملی بس که در سال ۱۳۵۴ به فعالیت خود آغاز نموده در گذشته با داشتن مجهز ترین بس های شهری ارزانترین و موثر ترین خدمات ترانسپورتی شهری را به مردم ارایه می نمود.

 

گفته می شود که در گذشته با وجود میلیون ها دالر کمک به تصدی ملی بس، اکنون این تصدی با نبود ورکشاپ های مجهز، پرسونل مسلکی و کمبود بس ها مواجه است.

 

تنها در طی ده سال گذشته بیش از یک هزار بس شهری به رياست ملی بس از کشور های هندوستان، جاپان، ایران و پاکستان کمک شده که بیشتر آن از سوی هندوستان بوده است.

 

اما اکنون از این بس های مدرن و مجهز خبری نیست تنها تعداد محدودی از این بس ها آن هم با وضع نا به سامان در محوطه تصدی ملی بس در جوار مکروریان اول در شهر کابل به چشم میخورد.

 

اما مسوولان این تصدی ازدحام شهری را علت توقف فعالیت این اداره عنوان میکنند.

 

الحاج احمد نذیر رضایی رییس تصدی ملی بس در این مورد گفت:

 

” مشکلی که ما داریم جلو فعالیت فعلی تصدی گرفته شده راه بندی های بی نهایت زیاد است ازدحام وسایط سکتور خصوصی و بالای این مساله وزارت فعلاً کا می کند تا لین ها تقسیم شود وقتی لین ها تقسیم شد هر جا که مسوولیت به ملی بس باشد کار اش را انجام خواهد داد. ”

 

مردم بدین باور اند که ملی بس یا بس های دولتی که بخش عمده ترانسپورت دولتی خوانده میشود باید در رقابت با ترانسپورت خصوصی شهری دوباره خدمات لازم را عرضه نمایند.

 

اما تعدادی از کارشناسان عرصه ترانسپورت میگویند که این بخش ترانسپورت باید با سیستم جدید کاری فعال گردیده وجلو فساد مالی نیز در این اداره گرفته شود زیرا ملی بس بخش مهم عواید ترانسپورت دولتی نیز به حساب میرود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار