افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 26 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

فضل الله وحیدی آزاد شد!

براثر تلاش های فراوان مسوولان قنسولی افغانستان در پاکستان و مقامات امنیتی این کشور شب گذشته ساعت ۳:۰۰ به وقت محلی، وحیدی به قنسولگیری تسلیم داده شد.
فضل الله وحیدی والی پیشن هرات از جنگ آدم ربایان در پاکستان آزدا شده است و در حال حاضر به قنسولگری افغانستان در پاکستان به سر می برد.

فضل الله وحیدی والی پیشن هرات از جنگ آدم ربایان در پاکستان آزدا شده است

آقای وحیدی به روز جمعه تاریخ ۲۳  دلو در اسلام آباد پایتخت پاکستان از سوی افراد ناشناس اختطاف شده بود.

عبدالله وحیدی پویان سر قونسل افغانستان در پشاور پاکستان می گوید که آقای فضل الله وحیدی از چنگ آدم ربایان آزاد شده و وضعیت صحی او خوب است.

آقای پویان می گوید که براثر تلاش های فراوان مسوولان قنسولی افغانستان در پاکستان و مقامات امنیتی این کشور شب گذشته ساعت ۳:۰۰ به وقت محلی، وحیدی به قنسولگیری تسلیم داده شد.

فضل الله وحیدی، والی پیشن هرات زمانی در اسلام آباد پایتخت پاکستان اختطاف شد که او با اعضای خانواده خود برای خوردن غذا به رستورانت می رفت.

بعد از اختطاف وحیدی وزارت خارجه کشور به سفارت افغانستان در پاکستان دستور داده بود که هرچه زودتر با مقام های پاکستانی در این مورد صحبت کند.

سفارت افغانستان در پاکستان نیز اختطاف آقای وحیدی را تایید کرده و گفته که او از بعد از ظهر روز (جمعه تاریخ ۲۳ دلو ) به این طرف ناپدید شده است.

در همین حال عبدالله وحیدی پویان می گوید که پولیس پاکستان والی پیشین هرات را از منطقه خیبر پشتونخوا ساعت ۲:۳۰ شب پیدا کرده و ساعت ۳:۰۰ (نیم ساعت بعد) به قنسولگری افغانستان تسلیم کرده است.

فضل الله وحیدی: با من رفتار خشن شد

در همین حال فضل الله وحیدی والی پیشین هرات می گوید که اختطاف چیان با من برخورد خشن کردند که این شایستۀ رفتار یک انسان نیست.

اقای وحیدی هر چند از چگونگی رفتار خشن چیزی نگفت اما او می گوید که مردان مسلح هنگام که مرا اختطاف کردند چشمان مرا بست و حدود یک ساعت موتر در حرکت بود تا در یک ساحه که مشخص نبود رسیدیم.

وحیدی افزود که آدم ربایان که تمامی آنان مسلح بودند، نیم ساعت مرا در یک مکان نامخشص نگهداری کردند و بعد از آن به جای دیگر انتقال داده اند.

به گفته او بعد از سپری شدن چند روز اختطاف چیان زمان که مرا می خوستند به مکان دیگر انتقال بدهند در مسیر را با پولیس پاکستان برخورد که پولیس مرا آزاد کرد، او همزمان گفت که مشخص نشد که پولیس پاکستان با اختطاف چیان چی کار کردند.

والی پیشن هرات می گوید که اختطاف چیان در این مدت از من تقاضای پول نکرد و از امن اطلاعات نخواست و برعکس آنان تمامی چیز ها در مورد مرا می دانستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار