افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 29 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

فساد؛ علت تضعیفِ عملکردِ نیروهای امنیتی!

 

فرانس مایکل میلبن درآخرین دورازنشست نمایندگی اتحادیه اروپا درکابل بر لزوم مبارزه با فساد در نیروهای امنیتی افغان تاکید کرد.

نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان با نشر بیانیه‌ای، وجود فساد اداری در نیروهای امنیتی افغان را سبب عملکرد ضعیف این نیروها در مبارزه با طالبان دانست.

بر اساس این بیانیه، تسلیحات و تدارکات نیروهای امنیتی افغان هنوز هم به گروه طالبان فروخته می‌شوند و فساد اداری در این نیروها نیز مانع تحقق صلح در افغانستان شده است.

میلبن گفت : تحقق صلح در افغانستان هنوز هم ممکن است اما نخست باید توانایی نیروهای امنیتی افغان ارتقا یابد تا آنها بتوانند مانع پیشروی طالبان در میدان‌های جنگ شوند.

 

وی بر لزوم تمرکز بر مبارزه با فساد در نیروهای امنیتی افغان، حرفه‌ای ساختن و ارتقای رهبری این نیروها نیز تاکید کرد.

 

از سوی دیگر، رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع در واکنش به این خبر تصریح کرد این وزارت تلاش‌های جدی را برای مبارزه با فساد روی دست گرفته است.

 

وی با استقابل از همکاری اتحادیه اروپا گفت: کمک این اتحادیه در عرصه کاربرد تکنالوژی در راستای مبارزه با فساد برای این وزارت بسیار مهم است.

 

هلال‌الدین هلال نیز اظهار داشت: تا کنون 1107 نفر از عساکر و افسران افغان به جرم فروش سلاح، اختلاس، و سایر جرایم جنایی بازداشت شده‌اند.

 

این در حالی است که رییس جمهور غنی در تلاش برای مبارزه با فساد و ارتقای رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی پست وزیر دولت در امور اصلاحات امنیتی و تعین افسران ارشد نظامی را در دولت ایجاد کرده است.

 

با وجود تلاش‌های حکومت در راستای مبارزه با فساد در نیروهای امنیتی و دفاعی هنوز هم اتحادیه اروپا و جوامع مدنی از وجود فساد در این نیروها هشدار می‌دهند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار