افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 16 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

فرود چرخبال و طیارات ناشناس در مناطق تحت تصرف داعش در ولایت جوزجان

چرخبال

مقامات محلی ولایت جوزجان گفته‌اند که یک طیاره ترابری، بسته‌هایی را در مناطق تحت تصرف گروه تروریستی داعش در ولایت‌های جوزجان، فاریاب و سرپل برای این گروه پرتاب کرده‌است.

این مقامات می‌گویند این طیاره، بسته‌هایی را در وُلسوالی‌های قوش‌تپه و درزاب ولایت جوزجان، وُلسوالی بلچراغ ولایت فاریاب و وُلسوالی صیاد برای جنگجویان وابسته به گروه تروریستی داعش پرتاب کرده است.

رحمت‌الله حشر ولسوال درزاب گفت: یک طیاره ناشناس عصر روز گذشته این بسته‌های کمکی را از سمت دشت‌لیلی وُلسوالی قوش‌تپه به سمت مناطق شرقی ولایت‌های سرپل و فاریاب انتقال داده است.

وی از وضعیت امنیتی وُلسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه ولایت جوزجان ابراز نگرانی کرد.

جنرال رحمت‌الله ترکستانی قومندان پولیس جوزجان اظهار داشت تاکنون در مورد این طیاره و یا محموله آن اطلاعاتی در دست ندارند.

در حالی مقامات افغان از تجهیز گروه تروریستی داعش در وُلسوالی صیاد از سوی طیاره ناشناس خبر داده‌اند که هفته گذشته نیز راپور‌هایی از فرود دو چرخبال در وُلسوالی صیاد ولایت سرپل در مناطق تحت تسلط مخالفان مسلح سبب نگرانی‌ نماینده گان شده بود.

وزارت دفاع با اعزام هیئتی، فرود این چرخبال ها را در مناطق تحت تسلط مخالفان مسلح تایید کرده بود، اما طالبان با نشر بیانیه‌ای فرود چرخبال های ناشناس در مناطق تحت تسلط این گروه در ولایت سرپل را به شدت رد کرده است.

این در حالی است که امریکا متهم است با حمایت از گروه تروریستی داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان که با کشورهای آسیای مرکزی و چین هم‌سرحد است؛ برای صدور تروریزم به اطراف روسیه و چین تلاش می‌کند.

روسیه نیز متهم است که با حمایت تسلیحاتی از گروه طالبان تلاش برای مقابله با گسترش گروه تروریستی داعش در افغانستان دارد.

از سویی هم، برخی از رهبران جهادی و چهره‌های سیاسی با انتقاد از سیاست‌های حکومت وحدت ملی به کشیده شدن جنگ‌های نیابتی قدرت‌های منطقوی و فرا منطقوی به افغانستان هشدار داده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار