افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 17 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

فراغت 300 تن از منسوبین پولیس ملی از یک دوره آموزشی

تاج محمد جاهد

 

سترپاسوال تاج محمدجاهد، وزیر امور داخله کشور، در مراسم فراغت منسوبین پولیس ملی از یک دوره آموزشی گفت که توجه جدی به آموزش نیروهای پولیس ملی افغانستان و ارتقای ظرفیت این نیروها در عرصه های مختلف، یکی از اولویت های عمده و اساسی رهبری وزارت امورداخله می باشد.

 

وزیر امور داخله با اشاره به اهمیت به کارگیری درست از سیستم مخابراتی و تنکالوژی معلوماتی توسط منسوبین پولیس ملی، تصریح کرد که نیروهای پولیس ملی به هر پیمانه یی که در بخش مخابره و تکنالوژی معلوماتی دانش و تخصص مسلکی داشته باشند، به همان پیمانه عملکرد پولیس در زمینه های مختلف بهبود یافته و در اجرای وظایف پولیس و رسیده گی به مشکلات سهولت های بیشتر به میان می آید.

 

در همین حال ستر پاسوال عبدالرحمان رحمان معین ارشد امورامنیتی وزارت امورداخله، ضمن تاکید بر اهمیت به کارگیری مخابره وتکنالوژی معلوماتی در وظایف پولیس، گفت که با پیشرفت هایی که در بخش مخابره و تکنالوژی صورت گرفته، ایجاب می کند تا وزارت امور داخله نیز سیستم مخابراتی خویش را نوسازی نموده و در این راستا، افراد متخصص و مسلکی به کار گماشته شوند تا عملکرد پولیس هرچه بیشتر بهبود پیدا کند.

 

لوی پاسوال اکرام الدین معین اداری وزارت امور داخله نیز در مراسم یاد شده نیز، پیرامون اهمیت مخابره و تکنالوجی معلوماتی در وظایف پولیس سخن گفته، افزود که وزارت امور داخله در راستای توجه به این مهم، صنوف درسی بیشتری در مراکز تعلیمی پولیس ایجاد کرده است.

 

همچنان، پاسوال غلام سخی رحیمی رئیس مخابره و تکنالوژی معلوماتی وزارت امور داخله نیز گفت که این سومین دور فراغت صدها منسوب پولیس از برنامه های آموزشی مسلک مخابره می باشد که به کمک نهادهای بین المللی حامی وزارت امور داخله، برگزار شده است.

 

به گفته وی، در سال گذشته، نیز نزدیک به شش صد تن از منسوبین پولیس ملی طی دو دوره آموزشی دوماهه و شش ماهه، در بخش مسلک مخابره و تکنالوجی معلوماتی آموزش دیده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار