افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

فراغت ده ها پولیس زن از یک دوره آموزشی در کابل

ده ها پولیس زن روز گذشته(شنبه) در مراسمی با حضور شماری از مقام ها در وزارت داخله و مسئولان پولیس اتحادیه اروپا، سند فراغت شان از یک دوره آموزشی را دریافت کردند.
محمد ایوب سالنگی در این مراسم از همکاری اتحادیه اروپا قدردانی و ادامه کمک های این اتحادیه را گامی مثبت در راستای توانمند شدن پولیس ملی افغانستان عنوان کرد.

در حال حاضر بیش از یک هزار و دو صد زن در صفوف پولیس ملی افغانستان خدمت می کنند که به گفته مقام های وزارت امورداخله، این رقم قرار است تا پایان سال 2014 به 5 هزار نفر افزایش یابد.
با این وجود، آقای سالنگی از تمام زنانی که از دوره های آموزشی فارغ می شوند خواست تا در وظایف شان صادقانه به کشور خدمت کنند.
درهمین حال “نایجل” رییس گروه عدلی و قضایی پولیس اتحادیه اروپا، پولیس افغانستان را “توانمند” و جذب بیشتر زنان در صفوف پولیس ملی را بسیار با اهمیت خواند.
آقای نایجل از ادامه کمک های اتحادیه اروپا به وزارت امور داخله خبرداد و گفت که پولیس اتحادیه اروپا، تا زمان توانمند شدن کامل نیروهای پولیس ملی در کنار مردم افغانستان خواهند ماند.
او تاکید کرد که وزارت امور داخله افغانستان باید جلب و جذب افراد برای خدمت در صفوف پولیس را از اولویت های کاری به شمار آورد.
در همین حال، جنرال عبدالرحمان رحمان معین امنیتی وزارت امور داخله گفت که برای جلب و جذب بیشتر زنان در پولیس ملی، برنامه ها و سهولت هایی از سوی این وزار در نظر گرفته شده است.

نگهداری اطفال پولیس زن در کودکستان، نبود نوکری شبانه، راه اندازی برنامه های آموزشی و افزایش معاش، از مهمترین سهولت هایی است که وزارت امور داخله برای پولیس زن در نظر گرفته است.
تشکیلات پولیس زن برای اولین بار در افغانستان در دوره حکومت محمد ظاهر شاه به وجود آمد اما با روی کار آمدن رژیم طالبان این تشکیلات نتوانست به وظیفه خود عمل کند و از هم پاشید.
با آغاز حکومت جدید در چند سال اخیر وزارت امور داخله همواره تلاش کرده است که زنان را دوباره به صفوف پولیس ملی جذب کند.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار