افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

فایق در نخستین روز کارش: فساد را ریشه کن خواهم کرد!

من به مردم اطمینان می‌دهم که فساد اداری را در این نهاد از بین خواهم برد، به رهبران حکومت افتخار خواهم آفرید و برای مردم صحت به ارمغان خواهم آورد!

رئیس جدید اداره ملی نورم و استاندارد می‌گوید که از واردات مواد نفتی بی کیفیت جلوگیری خواهد کرد و فساد اداری را در این نهاد از بین خواهد برد.

نقیب‌الله فایق در نخستین روز کارش در اداره ملی نورم و استاندارد؛ نبود افراد فنی و حمایت سیاسی را از علت‌های ورود مواد نفتی بی کیفیت می‌داند و تأکید می‌کند که این مواد همچون هراس‌افگنی از شهروندان کشور قربانی می‌گیرد.

وی که به تازگی به این سمت منصوب شده است نبود استانداردها؛ نبود افراد فنی، فساد اداری و نبود حمایت سیاسی را از علت‌های واردات مواد نفتی بی کیفیت به بازارهای کشور می‌داند، اما برای از بین بردن این مشکلات تعهد می‌کند.

نقیب‌الله فایق رئیس اداره ملی نورم و استاندارد اظهارداشت: “این اداره تاکنون نتوانسته است تمامی کارهایش را انجام بدهد، از کارهای این نهاد حمایت سیاسی نمی‌شود، اما من به مردم اطمینان می‌دهم که فساد اداری را در این نهاد از بین خواهم برد، به رهبران حکومت افتخار خواهم آفرید و برای مردم صحت به ارمغان خواهم آورد.”

درهمین حال رئیس پیشین اداره ملی نورم و استاندارد می‌گوید که آنان در چند سال پسین در کار عملی ساختن استانداردها با چالش‌هایی روبرو بوده‌اند.

پوپل‌زی پوپل رئیس پیشین این اداره گفت: “ما از آغاز این نهاد توانسته‌ایم تا استانداردهایی را بسازیم و تهداب معیارها را بسازیم و اکنون بستر برای نظارت از واردات مواد نفتی، مواد ساختمانی و غذایی ساخته شده است و امید است که رهبری جدید این نهاد در عملی ساختن این استانداردها دست آوردهای خوبی داشته باشد”.

درحال حاضر بیشتر مواد نفتی و خوراکی از کشورهای همسایه وارد می‌شود؛ گفته می‌شود که به علت نبود استانداردها و نیز فساد در بندرهای وارداتی، بیشتر مواد نفتی غیرمعیاری وارد بازارهای کشور می‌شود و این کار سبب افزایش آلوده‌گی هوا شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار