افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

غیبت هیئت اداری مشرانوجرگه، موجب تحریم آن شد!

 

نماینده گان برای برگشت خود به‌ نشست‌های مشرانوجرگه شروطی را تعین کردند…

نماینده ه ای معترض، هیئت اداری را به کم کاری و سوء استفاده از این عنوان متهم کرده‌اند.

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانوجرگه اعلام کرد هیئت اداری این جرگه به دلیل گفت‌وگو با معترضان پلان آزمون استخدام در اداره توزیع تذکره‌های الکترونیکی در نشست مشرانوجرگه حضور نیافته‌اند.

 

چند روز قبل تعدادی از اعضای مشرانوجرگه در اعتراض به روند استخدام کارمندان اداره توزیع تذکره‌های الکترونیک، مشرانو جرگه را ترک کرده بودند.

 

این افراد به دلیل برگزاری آزمون استخدامی به زبان دری اعتراض داشتند که منجر به درخواست احضار نادرنادری رییس اداره توزیع تذکره‌های الکترونیکی شد.

 

این موضوع پس از آن جنجالی شد که نادر نادری برای توضیح در مشرانوجرگه حاضر نشد و وزیر دولت در امور پارلمانی نیز اعلام کرد که رییس اداره توزیع تذکره‌های الکترونیکی به دلیل قرار ملاقات با رییس جمهور نمی‌تواند در مشرانوجرگه حاضر شود.

 

بیش از 20 نفر از اعضای مشرانوجرگه عدم حضور رییس اداره توزیع تذکره‌های الکترونیکی در مشرانوجرگه را اهانت دانسته و نشست‌های این جرگه را تحریم کردند.

 

افراد معترض در نشست خبری اعلام کردند که آزمون استخدامی کارمندان اداره توزیع تذکره‌های الکترونیکی باید به هر دو زبان ملی یعنی به دری و پشتو برگزار می‌شد.

 

این نماینده گان پس از تحریم‌ نشست‌های مشرانوجرگه تصریح کردند تا زمانی که آزمون استخدامی به زبان پشتو برگزار نشود و رییس این اداره نیز به جرم بی احترامی به مشرانوجرگه به مدعی العمومی معرفی نشود آنها در نشست‌های مشرانوجرگه حضور نخواهند یافت.

 

نادری تصریح کرده که این نخستین باری است که افراد شایسته بنا بر توانایی و تخصص بدون معرفی و یا سفارش کسی به کار گماشته می‌شوند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار