افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

غنی: کمبود و تجهیزات نیروهای امنیتی افغان بررسی خواهد شد

محمد اشرف غنی ریس جمهورافغانستان درحالی از ارزیابی همه جانبهء نیروهای امنیتی سخن می زند که پیش ازاین گفته بود، نسبت به ارقام فعلی نیروهای امنیتی بی باوراست.

 

ظفرهاشمی سرپرست دفترمطبوعاتی رییس جمهورمی گوید، رییس جمهوربه زودی هیاتی را توظیف می کند تا نیازمندی، کمبود و تجهیزات نیروهای امنیتی افغان را از نزدیک بررسی نماید.

 

آقای هاشمی روز گذشته دریک نشست خبری درکابل گفت که هدف ازاین ارزیابی گرفتن یک تصویرکلی از وضعیت فعلی امنیتی می باشد.

 

ظفرهاشمی گفت:

“رییس جمهورافغانستان دستورداده است تا با تشکیل یک هیات بررسی سرتاسری ازقوای امنیتی ودفاعی افغانستان صورت بگیرد تا موجودی شمارمنسوبین، تجهیزات، تسهیلات و اسلحه که درسراسرافغانستان است بررسی شود و ارقامی سر داده شود که فعلاً دراختیار قوای امنیتی ودفاعی افغانستان قراردارد.”

 

رییس جمهورغنی مسالهء ارزیابی سراسری ازوضعیت نیروهای امنیتی را روز گذشته حین تماس ازطریق ویدیو کنفرانس ازمرکز توحید در ارگ ریاست جمهوری با مسوولان امنیتی تمام ولایات افغانستان مطرح کرد.

 

رییس جمهورافغانستان دراین کنفرانس به تمام مسوولان امنیتی سفارش کرد تا به حفاظت جان افراد ملکی توجه جدی نمایند، با مردم رفتار درست کرده و به حقوق بشری توجه داشته باشند.

 

رییس جمهورافغانستان درحالی از ارزیابی تعداد نیروهای امنیتی، تجهیزات وتوانمندی های شان سخن می گوید که اخیرا حملات طالبان مسلح در برخی ازولایات افغانستان شدت گرفته است و برعلاوهء شهر کندز برخی ولسوالی ها را نیزتصرف کرده اند.

 

رییس جمهورافغانستان دراوایل ماه میزان نسبت به ارقام موجود نیروهای امنیتی ابرازشک و تردید کرده و گفت که ممکن است تعداد نیروهای امنیتی به اندازه نباشد که مسوولان آن را بیان می کنند.

 

درهمان وقت وزارت داخله افغانستان گفت که این دستوررییس جمهور را به صورت جدی تعقیب کرده و تلاش می کند تا چگونگی نیروهای امنیتی را بررسی نماید.

 

کارشناسان امورقبل ازاین گفته اند که افغانستان به اندازه کافی نیروی امنیتی دارد وهرگاه به آموزش و تجهیزآنان به صورت جدی کارصورت گیرد، آنان هرنوع تهدید دربرابرکشوررا دفع می کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار