افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

غنی: شرکت‌های ترانسپورتی روی فعالیت های ترانپسورتی شان غور کنند!

غنی

رئیس جمهور اشرف غنی از مالکان شرکت‌های ترانسپورتی تقاضا کرد تا روی فعالیت های ترانپسورتی شان غور کنند و برای جلوگیری از چنین حوادث مرگبار مسئولیت های شان را بجا نمایند.

حکومت افغانستان هیئتی را تعیین کرده تا حوادث ترافیکی را بررسی کند و برای جلوگیری و تکرار آن پیشنهادات مشخص ارایه نماید.

در حالیکه شماری از قربانیان حادثه ترافیکی غزنی تا هنوز شناسایی نشده و وضعیت تعدادی از زخمی‌ها وخیم گزارش شده‌است، رئیس جمهور افغانستان می‌گوید، اقداماتی برای جلوگیری از حوادث ترافیکی در کشور، ضروری است.

محمد اشرف غنی در بیانیه دیروز خود گفت، این گونه حوادث و تکرار آن به یک فاجعه ملی مبدل شده‌است.

رئیس جمهور غنی در مورد گفت:

“این دست از رویداد‌ها که متأسفانه بارها تکرار شده، میرود که یک فاجعه ملی را رقم زند. به این دلیل من هدایت دادم که تمامی ابعاد حادثات ترافیکی را به شمول سیستم ترافیکی ما در شاهراه ها مورد بررسی قرار داده و برای اصلاح آن اقدامات جدی و عاجل روی دست گرفته شود.”

در جمع هیئتی که در باره حوادث ترافیکی تحقیق می‌کند و برای جلوگیری از آن سفارش‌های را ارایه می‌نماید، نمایندگان وزارت‌های امور داخله، ترانسپورت، صحت عامه، اطلاعات و فرهنگ و عدلیه شامل می‌باشند.

رئیس جمهور اشرف غنی همچنان از مالکان شرکت‌های ترانسپورتی تقاضا کرد تا روی فعالیت های ترانپسورتی شان غور کنند و برای جلوگیری از چنین حوادث مرگبار مسئولیت های شان را بجا نمایند.

افغانستان در جهان یکی از انگشت شمار کشورهایست که به اصول ترافیکی در داخل شهر ها و شاهراه‌های بزرگ توجۀ کمتر دارد. به طور خاص شاهراه‌های که از کابل به شمال، جنوب، شرق و غرب منتهی می‌گردند، شاهد حوادث ترافیکی مرگباری هستند.

مقامات اداره ترافیک افغانستان می‌گوید، عدم مراعات اصول ترافیکی از سوی رانندگان، کم عرض بودن و خرابی سرک ها، ازدحام در مسیر شاهراهو نا هموار بودن سرک‌ها به خاطری بمب و ماین گذاری‌ها، سبب این گونه حوادث ترافیکی شده‌اند.

آخرین حادثه مرگبار ترافیکی در ولایت غزنی رخ داد. این حادثه در نتیجه تصادم یک بس مسافربری با تانکر تیل اتفاق افتاد که در اثر آن بیش از ۷۵ تن کشته شدند و شماری هم زخمی گردیدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار