افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

غنی دست ازسرقدرت بر نمی دارد!

بگفته معاون سخنگوی رییس جمهور، اشرف غنی درباره تقسیم قدرت و امتیاز دهی با هیچ فردی وارد گفت‌وگو نخواهد شد.

شاه‌حسین‌مرتضوی اعلام کرد که دولت با تمام جریانات و احزاب سیاسی در حال مذاکره است تا اصلاحات لازم در نظام سیاسی کشور تحقق یابد.

شاه حسین مرتضوی ادامه داد که رییس جمهور درباره آوردن اصلاحات و کارآمدی بیشتر نظام افغانستان با بسیاری از جریانات سیاسی مشورت کرده است اما در مورد سهم دادن در قدرت با کسی مذاکره و یا گفت‌وگو نخواهد کرد.

وی، در رابطه با اظهارات عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفت: حکومت در چوکات یک سلسله اصول که بتواند اشتراک سیاسی را افزایش دهد، بحث هایی را با شخصیت های مختلف در کشور از جمله عطا محمد نور داشته است؛ تا بر اساس این صحبت‌ها تصمیم‌ها و مسایل اجرایی بهتر انجام شود.

معاون سخنگوی اشرف غنی خاطرنشان کرد که سیاست دولت استفاده از ظرفیت شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی برای پیشبرد بهتر امور در افغانستان است.

شاه حسین مرتضوی گفت که دولت تاکید دارد که با استفاده از ظرفیت افراد در ادارت دولتی در جهت غیر سیاسی شدن و حرفه‌ای شدن ادارات تلاش دارد که در همین زمینه هم با عطامحمد نور نیز گفت‌وگوهای صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد که ما صرفاً روی یک سلسله اصول صحبت داشتیم، هنوز بحث آمار و ارقام در میان نیست و گفت‌وگوها با این حزب، تاهنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

چندروز قبل رییس اجرایی حزب جمیعت اسلامی افغانستان اظهارداشت که مذاکره با ریاست جمهوری به نتیجه رسیده و اشرف غنی با درخواست اختصاص 15 ولایت، 30 سفارتخانه و 15 سناتور تقرّری برای این حزب موافقت کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار