افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 14 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

غنی: حکومت از فعالیت آزاد رسانه‌ها حمایت می کند!

رییس جمهور غنی

 

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته در دیدار با شماری از مدیران ارشد و نمایندگان رسانه‌ها، پیرامون وضعیت امنیتی، دست‌آوردهای حکومت افغانستان در کنفرانس‌های وارسا و بروکسل، سیاست خارجی، جلب کمک‌های بین‌المللی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی معلومات ارائه کرد.

 

رئیس‌جمهور افزود که سه‌‌ماه زمستان سال جاری فرصت خوبی است تا با استفاده از تجارب گذشته روی اصلاحات و پلان‌های آینده جهت تجهیز و ظرفیت‌سازی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان کار صورت گیرد.

 

رئیس‌جمهورغنی آزادی بیان را یک دست‌آورد مهم خوانده، گفت که حکومت در راستای حمایت از ارزش‌های آزادی بیان متعهد است و از فعالیت آزاد رسانه‌ها تحت هر شرایط حمایت و پشتیبانی می‌نماید.

 

رئیس‌جمهورکشور به فصل جدید همکارهای منطقوی افغانستان اشاره کرده، گفت که خط آهن آقینه، احیای راه ابریشم و بندر چابهار زمینۀ اتصال افغانستان را به کشورهای منطقه و جهان فراهم کرده‌است و این تلاش‌ها برای تأمین راه‌های بیشتر ادامه دارد.

 

او هم‏چنان افزود که آسیای مرکزی برای افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است و حکومت در تلاش است، تا در بخش‌های مختلف رابطه میان افغانستان و کشورهای منطقه و جهان را گسترش دهد.

 

رئیس‌جمهورغنی گفت که اکنون یک اجماع قوی بین‌المللی در حمایت از دولت و مردم افغانستان شکل گرفته‌ و ضرور است، تا اجماع سیاسی داخلی نیز شکل گیرد.

 

در این دیدار، رئیس‌جمهور محمداشرف غنی به سوالات شماری از مدیران ارشد رسانه‌ها در عرصه‌های گوناگون پاسخ ارائه کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار