غنی: حکومت از فعالیت آزاد رسانه‌ها حمایت می کند!

زمان انتشار : چهار شنبه, 14 دسامبر , 2016 , بخش : اخبار, سیاسی , کد مطلب : 38122 , نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ,
+
-

رییس جمهور غنی

 

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته در دیدار با شماری از مدیران ارشد و نمایندگان رسانه‌ها، پیرامون وضعیت امنیتی، دست‌آوردهای حکومت افغانستان در کنفرانس‌های وارسا و بروکسل، سیاست خارجی، جلب کمک‌های بین‌المللی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی معلومات ارائه کرد.

 

رئیس‌جمهور افزود که سه‌‌ماه زمستان سال جاری فرصت خوبی است تا با استفاده از تجارب گذشته روی اصلاحات و پلان‌های آینده جهت تجهیز و ظرفیت‌سازی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان کار صورت گیرد.

 

رئیس‌جمهورغنی آزادی بیان را یک دست‌آورد مهم خوانده، گفت که حکومت در راستای حمایت از ارزش‌های آزادی بیان متعهد است و از فعالیت آزاد رسانه‌ها تحت هر شرایط حمایت و پشتیبانی می‌نماید.

 

رئیس‌جمهورکشور به فصل جدید همکارهای منطقوی افغانستان اشاره کرده، گفت که خط آهن آقینه، احیای راه ابریشم و بندر چابهار زمینۀ اتصال افغانستان را به کشورهای منطقه و جهان فراهم کرده‌است و این تلاش‌ها برای تأمین راه‌های بیشتر ادامه دارد.

 

او هم‏چنان افزود که آسیای مرکزی برای افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است و حکومت در تلاش است، تا در بخش‌های مختلف رابطه میان افغانستان و کشورهای منطقه و جهان را گسترش دهد.

 

رئیس‌جمهورغنی گفت که اکنون یک اجماع قوی بین‌المللی در حمایت از دولت و مردم افغانستان شکل گرفته‌ و ضرور است، تا اجماع سیاسی داخلی نیز شکل گیرد.

 

در این دیدار، رئیس‌جمهور محمداشرف غنی به سوالات شماری از مدیران ارشد رسانه‌ها در عرصه‌های گوناگون پاسخ ارائه کرد.

اشتراک گذاری »