افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

غنی: تروریزم تهدیدی برای تمام منطقه است!

غنی

 

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز گذشته در انستیتوت مطالعات و تحلیل های دفاعی هند خطاب به جنرالان و سفرای متقاعد، پروفیسوران و محصلین سخنرانی کرده، گفت: تروریزم نه تنها برای افغانستان بلکه برای تمام منطقه تهدید مشترک و میان مدت است.

 

رئیس‌جمهور گفت: نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در خط مقدم مبارزه علیه تروریزم قرار دارند و با شجاعت و دلیری علیه آنها می جنگند. وی افزود که از برکت فداکاری و دلیری آنان، جهان قانع گردید که برعلاوه همکاری ها در عرصه انکشافی، در زمینه نظامی نیز به کمک و همکاری خویش با افغانستان ادامه میدهد.

 

رئیس جمهور گفت: جنگ کنونی در افغانستان، جنگ داخلی نیست، بلکه جنگ تحمیلی از سوی دیگران می باشد.

 

وی افزود: هیچ کس نمی تواند شکست جنگ را بالای ما تحمیل کند، زیرا موقف و مبارزه ما برحق بوده و مورد تایید جامعه جهانی نیز قرار گرفته است. رئیس‌جمهور تاکید کرد که کشور های منطقه به هدف دفع خطر تروریزم به همکاری و مبارزه مشترک از طریق استراتژی واضح عمل نمایند.

 

وی افزود که تروریزم خوب و بد وجود ندارد و نه هم قوم، زبان و مذهب را می شناسد، بخاطریکه تروریستان به هیچ دین و قانون احترام ندارند. رئیس جمهور گفت: تروریستان از دین مقدس اسلام برای رسیدن به اهداف شوم شان منحیث ابزار استفاده می کنند. وی تاکید کرد که به هیچ کس اجازه داده نخواهد شد که اعمال ضد بشری و اسلامی خویش را به عنوان دستورات دین تعبیر نماید. رئیس جمهور غنی گفت: دوستی و مناسبات افغانستان و هندوستان بر منافع و اصول دو کشور استوار است.

 

وی افزود: مناسبات ما به زیان هیچ کس نیست و نه هم کسی از روابط میان هند و افغانستان احساس ترس و نگرانی داشته باشد. محمد اشرف غنی گفت: روابط افغانستان و هند نسبت به هر زمان دیگر بسیار نزدیک شده است و این دو کشور از طریق همکاری های دو جانبه، مردمان دو کشور را بیشتر از پیش نزدیک ساخته و همدردی آنانرا بیشتر ساخته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار