افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 3 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

غنی به کاربران شبکه های اجتماعی هشدار داد

ارگ ریاست جمهوری کشور در واکنش به انتشار فرمان های ریاست جمهوری جعل شده در شبکه های اجتماعی، به تمامی کاربران شبکه های اجتماعی هشدار داده است.

 

در خبرنامه تاکید شده که جعل در اسناد به هر دلیل که صورت گرفته باشد، نقض قانون بوده و پیگرد قانونى را به دنبال دارد

در خبرنامهء ارگ ریاست جمهوری آمده است که جعل اسناد و نشر این گونه مطالب غیر قانونی و غیر اخلاقی بوده و پیگرد قانونی را به دنبال دارد.

به تازگی نسخهء از فرمان رییس جمهورغنی در مورد ملاعمر رهبر پیشین طالبان در شبکه های اجتماعی منتشر شده و بازتاب گستردهء نیز داشته است.

در این فرمان نوشته شده ( بر اساس تقاضای طالبان کرام و دولت پاکستان لقب شهید حقوق بشر به ملا محمد عمر رهبر پیشین گروه طالبان اهدا می شود و روز مرگ او نیز رخصتی عمومی در کشور اعلام شود).

در همین حال در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری کشور نوشته شده که:‌ شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با سؤ استفاده از تکنالوژی روز به جعل‌ کاری متن شماری از احکام و فرامین ریاست جمهوری مبادرت ورزیدند و با استفادۀ نادرست از فضای باز شبکه‌ های اجتماعی و رسانه‌ها، به نشر و ترویج آن می‌ پردازند.

گفته شده که نشر این گونه مطالب به هر دلیل که باشد علاوه بر این که غیراخلاقی و غیرقانونی است، زمینه را برای تخریش اذهان مردم نیز فراهم می‌ کند.

در خبرنامه تاکید شده که جعل در اسناد به هر دلیل که صورت گرفته باشد، نقض قانون بوده و پیگرد قانونى را به دنبال دارد.

ارگ ریاست جمهوری از کاربران شبکه های اجتماعی خواسته تا اسناد تحریف شده و جعلی را از صفحات اجتماعی شان بردارند و به توضیح جعلی بودن اسناد نیز اقدام کنند.

گفته شده که در نتیجۀ این اقدام کاربران شبکه هاى اجتماعى و نشر اسناد جعلی، باعث نگرانی شماری از شهروندان کشور شده است.

در ادامه گفته شده که باید به تمامی شهروندان توضیح داده شود و نیز از آنان معذرت خواهی صورت گیرد.

خبرنامه افزوده است: ما امیدواریم تا از طریق تشریک مساعى با شهروندان، قانونمندی در رفتارها را به کُد اخلاقى کاربران شبکه‌هاى اجتماعى مبدل سازیم تا با احترام به حق دیگران بصورت مؤثر از این آزادى همه بگونۀ مشترک بهره ببریم.

استفاده از تمامی شبکه های اجتماعی برای شهروندان افغانستان آزاد است و شماری از افراد با استفاده از این آزادی با نشر اسنادهای جعلی و خبرهای نادرست در تلاش تخریب اذهان عامه هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار