افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

غنی انتقام می گیرد!

رییس جمهور اشرف غنی در مراسمی با حضور مقام‌های ارشد امنیتی گفت که انتقام فاجعه قتل عام میرزااولنگ در ولایت سرپل را خواهد گرفت.

مقام‌های محلی در سرپل گفته‌اند که در پی شکست نیروهای امنیتی در منطقه میرزااولنگ، اعضای طالبان ۵۲ نفر از ساکنان ملکی این منطقه را به صورت فجیعی کشتند.

رییس‌جمهور در مراسمی با حضور مقام‌های ارشد امنیتی از گروه خاصی من‌حیث عامل این کشتار نام نبرد اما گفت: دشمنان دین و وطن در میرزااولنگ نشان دادند که هیچ مرزی را نمی‌شناسند.

او ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، تاکید کرد: وعده می‌دهم که فرزندان دلیر ما در نیروهای دفاعی و امنیتی، انتقام قربانیان را خواهند گرفت.

رییس‌جمهورجنایت میرزااولنگ را نمونه تازه‌ای از تغییر ماهیت جنگ دانست و گفت که علت آن، شکستی است که دشمنان در جنگ رویارو با نیروهای امنیتی متحمل شده‌اند.

اشرف غنی در حالی سخنرانی خود را با این اظهارات آغاز کرد که پیش از او، هیچ یک از مقام‌های ارشد امنیتی و لوی څارَنوال کشور در سخنرانی‌های خود اشاره‌ای به کشتار میرزااولنگ نکردند.

او در این مراسم که برای امضای تفاهمنامه مبارزه مشترک با فساد در نهادهای دفاعی و امنیتی افغانستان برگزار شد، گفت: فساد باعث تلفات می‌شود.

رییس‌جمهور تأکید کرد که میزان پاسخگویی در نهادهای امنیتی و دفاعی باید افزایش یابد و ساختارهای آنها هم باید به گونه‌ای تغییر کند که تاثیرگذاری آنها را بالا ببرد.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار