افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 22 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

غنی: از امریکا چک سفید نمی‌خواهیم!

غنی و ترمپ

رییس جمهور اشرف غنی، در دیدار با دونالد ترمپ رییس جمهوری ایالات متحده، از سهم و تلاش نظامیان و ملکیان امریکایی برای تامین امنیت و ثبات در افغانستان سپاسگزاری کرد.

به گزارش افغان تلکس به نقل از صدای امریکا، آقای غنی در دیدار با رییس جمهور امریکا در حاشیۀ نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که افغانستان از امریکا چک سفید نخواسته و به انجام وظیفۀ خود در زمینۀ مبارزه با فساد، جلوگیری از ضیاع منابع و حسابدهی و شفافیت کامل آن مصمم است.

رییس جمهور غنی استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان را تاریخی و مبنای آن را جرات و اراده خوانده افزود که از هم اکنون تغییرات در وضعیت رونما شده است و غبار بی سرنوشتی از بین رفته است.

آقای غنی به گونۀ خاص از تعهد رییس جمهور ترمپ برای حل سیاسی جنگ افغانستان قدردانی کرد و بررسی جدید امریکا از وضعیت در افغانستان را فراگیر خواند. او اطمینان داد که نظامیان امریکایی درگیر عملیات جنگی نخواهند شد، بلکه این وظیفه را عساکر افغان به پیش خواهند برد.

رییس جمهور ترمپ نیز با قدردانی از سهم و روحیۀ عالی عساکر افغان در جنگ بر ضد دهشت افگنان در آن کشور گفت که نظامیان امریکایی و افغان کار بسیار خوبی را بر ضد تندروان در افغانستان انجام می دهند.

آقای ترمپ افزود که هم اکنون ۲۰ گروه دهشت افگن در افغانستان فعالیت دارند. او افزود که قواعد جنگ اکنون تغییر خورده و به گفتۀ وی نظامیان امریکایی و افغان به دهشت افگنان مستقر در افغانستان ضربۀ سخت و کارآ وارد کرده اند.

آقای ترمپ گفت ما برای چند دلیل در افغانستان حضور داریم، اما یک دلیل آن شکست این سازمان‌های دهشت افگن است … ما در این زمینه کار بسیار موثری انجام می‌دهیم .

رییس جمهور ماه گذشته هنگام اعلام استراتیژی جدید ایالات متحده برای افغانستان و جنوب آسیا گفت که از این پس به قوماندانان امریکایی مستقر در افغانستان صلاحیت بیشتر عملیاتی داده شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار