افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 25 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

غلامان آمریکایی را بشناسید !

وزیر اقتصاد کشور در نشست خبری در کابل گفت : هیچ یک از اتباع خارجی برای رضای خدا وارد افغانستان نشده اند بلکه همه آنان به دنبال اهداف راهبردی خود هستند و هرگونه تلاشی می کنند در راستای تحقق نیات و مقاصد خودشان است.
وی فساد اداری در دولت افغانستان را نیز تایید کرد، اما اظهار داشت : خارجی ها با عملکرد خود دو گزینه بد و بدتر را در برابر مردم افغانستان قرار دادند تا مردم کشور مجبور شوند گزینه بد را انتخاب کنند. آنها اینگونه برنامه ریزی کردند که یا طالبان یا نیروهای خارجی. مسلم است که مردم ما خاطره سیاه و تلخی از رژیم طالبان دارند و هیچگاه حاضر به بازگشت آنها نمیشوند، لذا به ناچار حضور خارجی ها را پذیرفتند.
محترم ارغندیوال افزود: مردم و نیروهای امنیتی افغانستان زمانی احساس آزادگی می کنند که خارجی ها ازکنارشان دور شوند، چرا که برای دفاع از افغانستان به ادامه حضور نیروهای خارجی نیازی احساس نمی شود.
وزیر اقتصاد افغانستان همچنان تصریح کرد: در ده سال اخیر چهل و نه میلیارد دالر از طریق سازمانها و نهادهای خارجی در افغانستان مصرف شد در حالی که دولت فقط هشت میلیارد دالر را بصورت مستقیم از طریق بودجه خود مصرف کرده است و مابقی معلوم نیست چه شده و درک جا مصرف گردیده است.
هیچ خارجیی بخاطر خدا به افغانستان نیامده است بل تمامی آنان به دنبال هدف های راهبردی خودشان به این کشور آمده اند.

پس از این اظهارات ، برخی از غلامان حلقه بگوش آمریکایی که قبلا با احتیاط از مواضع آمریکا حمایت می کردند ، اینبار صریحا وارد میدان شده برخی از آنان به دفاع از اشغالگران پرداختند.

فضل الرحمان اوریا که عضوائتلاف ملی افغانستان نیز هست یکی از ا ین افراد می باشد که از سخنان وزیر اقتصاد عصبانی شده می گوید : در نظام کنونی تقسیم وظایف در میان مقام های حکومتی ناپدید شده است، هر وزیر خود را هرکاره فکر میکند احتمال دارد که وزیر اقتصاد خود را برای چند لحظه به کرسی وزارت امور خارجه فکر کرده باشد و چنین گفته ها را ابراز کرده است همین نظام کنونی در پناه کمک های خارجی ساخته شده است اگر کمک های خارجی به افغانستان نمی رسید حالا هیج وزیری در کرسی وزارت تکیه نمی کرد.

ایشان درست می فرمایند. زیرا اگر خارجی ها نمی بودند وضعیت ما بدین منوال آشفته و دولتی بمراتب ضعیف تر از همیشه نداشتیم.

عباس نویان عضوحزب حق و عدالت، نیز یکی دیگر از این افراد است که سخنان وزیر اقتصاد را نادرست می داند و از خارجی ها و تمامی جنایات شان در افغانستان دفاع می کند و می گوید : تمامی این ابراز نظر های خود سرانه برخاسته از ساختار ناقض نظام کنونی صورت می گیرد ، رییس جمهور کرزی باید این وزیر را مورد باز پرس قرار دهد.

جالب اینجاست که هرکسی هرچیزی می گوید و هیچکسی اعتراضی نمی کند اما اگر کسی خلاف مواضع خارجی ها در افغانستان حرفی بزند ، ناقض حقوق اجتماعی و مواقعیتی شناخته می شود!
این افراد معترض چرا خودشان در امور مختلف و متفاوت دخالت می کنند در حالی که دیگران از ورود به آن حیطه ها منع می نمایند؟

علل دفاع از مواضع اشغالگران در افغانستان ،تنها می تواند به دو دلیل صورت بگیرد :
1-وابستگی در حد سر سپردگی و تامین مخارج روزانه شان .
2-نقطه ضعف داشتن نزد خارجی ها !

افرادی که امروز در مواقع مختلف از مواضع آمریکا و دیگر اشغالگران و غارتگران خارجی در افغانستان دفاع می کنند خارج از این دو دسته نیستند.

باید به این نکته توجه کرد و تحت تاثیر تبلیغات آمریکایی قرار نگرفت که هم مخالف دولت و هم دولت از جانب غربی ها تامین و تجهیز شده و می شوند و تمامی بازی هایی که براه انداخته اند صرفا برای فریب اذهان عامه است تا زمینه غارتگری شان راحت تر فراهم آید.
آنان مردم را ترسانده اند که اگر غربیها از افغانستان خارج شوند شما روی آرامش را نخواهید دید در حالیکه همین نیز قسمتی از نقشه های آنان برای فریب مردم است.

 

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار