افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 6 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

غرق شدن سه عضو یک خانواده در آب های ترکیه- یونان

سه عضو یک خانواده جان های شان را در آب های ترکیه- یونان از دست دادند.

بسته گان این خانواده که در کابل در سوگ عزیزان شان نشسته اند می گویند که دو کودک و عروس شان پس از غرق شدن در آب های یونان جان دادند و پسرشان زخمی شده است.

بسته گان این خانواده از دولت می خواهند که جسدهای جان باخته گان را از ترکیه به افغانستان انتقال بدهد.

مادر نوروز می گوید که دو نواده هفت ساله و یک ساله و عروسش در آب های یونان غرق شده اند و پسرش پس از نجات از آب های یونان اکنون در ترکیه به سر می برد.

مادرنوروز می گوید که:” ما آنان را به امیدی فرستادیم که زنده گی شان بهترشود، جان های شان را از دست دادند و همه دار وندارشان را باختند.”

خواهر نوروز می گوید که: “یگانه خواست ما از دولت این است که جسدهای آنان را به کابل انتقال بدهد، چون آنان چیزی ندارند.”

بسته گان این خانواده از کم کاری دولت برای تأمین امنیت و ایجاد کار برای شهروندان کشور انتقاد می کنند و از مردم می خواهند تا فریب قاچاق بران انسان را نخورند.

محمد عیسا برادر نوروز می گوید:” این دولت خو همه چیز را از مردم گرفت، نه امنیت است و نه مردم کار دارند، مردم بخاطر ناامنی و بیکاری به اروپا می روند و سرانجام جان های شان را از دست می دهند.”

غلام سعید کاکای نوروز می گوید که:” مردم نباید فریب قاچاق بران انسان را بخورند، آنان با زنده گی مردم بازی می کنند و دولت هم باید جلو قاچاق انسان را بگیرد.”

بربنیاد آمارهای وزارت مهاجرت و برگشت کننده گان در سال دوهزارو پانزده میلادی بیش ازدو صد پنجاه هزار افغان خودشان را به اروپا رسانده اند، اما بیش از سه هزارتن دیگر پیش از رسیدن به کشورهای اروپایی در آب های ترکیه و یونان غرق شده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار