افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

غرب به دنبال اجرای برنامه های ضد اسلامی

همانطور که بینظیر بوتو گفت طالبان یا تفکر طالبانی از دیدگاه سازمان استخبارات انگلیس، با نظارت آمریکایی ها، بودجه سعودی و مدیریت پاکستان شکل می گیرد.

 

 

بار دیگر به پیامبر دین بزرگ اسلام هتک حرمت شد. در غرب برنامه های زیادی وجود دارد که اسلام هراسی در اروپا و آمریکا به وجود آید تا دولتمردان استعمارگرشان بهانه هایی توجیه شده برای حضورشان در کشورهای اسلامی داشته باشند. حمله به دفتر شارلی ابدو یکی از توجیهاتی است که مسلمانان را جنجگو به نمایش می گذارد. طالبان و داعش که ساخته و پرداخته دست خود غربی ها است بهانه بزرگ دیگری است که همچنان به استعمار در کشورهای اسلامی ادامه دهند.

 

جاوید کوهستانی تحلیلگر مسایل امنیتی در برنامه «تحلیل هفته» در مورد ایجاد تفکر طالبان و افراط گرایی توسط غرب به منظور نفرت جهانی از اسلام گفت: همانطور که بینظیر بوتو گفت طالبان یا تفکر طالبانی از دیدگاه سازمان استخبارات انگلیس، با نظارت آمریکایی ها، بودجه سعودی و مدیریت پاکستان شکل می گیرد. این ها آمدند و جنگی مجدد را برای از میان برداشتن تجهیزاتی که افغانستان از گذشته داشت و ارتش 70 ساله ای که افغانستان داشت و همیشه از استقلال افغانستان دفاع می کرد، به پا کردند.

 

کوهستانی غرب را برای اجرای برنامه های استعماری اش نیازمند برنامه های ضد اسلامی می داند و می گوید: برنامه غرب این بوده و هست که اسلام به عنوان یک الگو در دنیا نباشد و مستضعفین دنیا به آن روی نیاورند. مبارزه با اسلام و اسلام هراسی ا زدو دهه قبل آغاز شد. در آن زمان ها حوادث دیگری اتفاق افتاد مثلا حوادث 11 سپتامبراسناد محکمی برای آنها ارایه نشد. 11 سپتامبر را ایجاد کردند که زمینه ای برای حضور در کشورهای اسلامی باشد. کشورهای عراق، لیبی، سوریه و ده ها کشور از این حضور و از بی ثباتی و جنگ و ناآرامی رنج می بردند. متاسفانه کشور ما هم در این میان قربانی است.

 

این آگاه مسایل امنیتی با مشاهده تاریخچه داعش می گوید: گفته می شود از سالهای 2005 و 2006 به بعد افرادی به زندان می روند و از زندان ابوقریب ناپدید می شوند. گزارشات نشان می دهد که این افراد را برای آموزش می برند و رهبران داعش این گونه ایجاد شده اند.

سوریه حکومتی تقریبا نیمه سکولار داشت. حکومتی که روشهای دموکراتیکی داشته است. دنیای غربی که از دموکراسی حرف می زنند، در برابر چنین نظامی هم جنگیدند. فرانسه اولین کشوری بود که بیشترین نیروها و افراد مسلمانان را وارد این کشورکرد، هیچ کشور غربی به عنوان اینکه این سوریه کشوری دموکراتیک است، از حضور مسلمانانی که می خواستند وارد این کشور شوند جلوگیری نکرد. در واقع این نوعی برنامه ضد اسلامی است.

 

وی این برنامه ها را توسط سازمان های استخباراتی به خاطر تغییر روحیه کشورهای دنیا و افکار عمومی دانست و افزود: از نظر بشری ما حمله به سوریه را محکوم می کنیم که کار نادرست است اما وقتی خود کشورهای غربی می آیند کاریکاتور پیامبر بزرگ اسلام را که میلیون ها انسان به خاطر آن جانشان را فدا می کنند، جهاد می کنند، مبارزه می کنند و ایشان را الگوی خود می پندارند، نشر دوباره کاریکاتور پیامبر نشان دهنده یک جنگ تنظیم شده وآگاهانه است.

 

کوهستانی بیشتر نیروهایی را که در کنار داعش و در عراق می جنگند تامین شده از غرب دانست و افزود: تحقیقات نشان داده است که بیش از دوازده هزار جنگجوی خارجی در سوریه و عراق می جنگند که از کشورهای مختلف آمده اند. بسیاری از آنها مخصوصاً از کشورهای اروپایی آمده اند، تعداد آنها تا نه هزار می رسد و از کشورهای غربی و تمدن غربی در این حوزوه برای جنگ آمده اند. کشور ترکیه هم زمینه ساز و فرصت ساز برای این برنامه بوده است.

 

وی اروپا را در حال اجرای برنامه ای برای از بین بردن این نیروها و عدم بازگشت شان به اروپا دانست و گفت: آنها خشونت را در سوریه تجربه می کنند، به نام جهاد می جنگند، خشونت را به عنوان نهادیه و فرهنگ، به عنوان اصل هویت زندگی شان به دست می آورند. اگر اینها باسازمانها استخبارات تماس نداشته باشند، وقتی به کشور خود برمی گردند حتماً عامل یک پیام جدید هستند. دیگر افرادی عادی و نرمال نیستند، آنها به خاطر اعتقادات دینی شان آماده هر کاری خواهند بود.

 

کوهستانی افزود: کسانی که می خواهدند به کشور خود بازگردند از رفتن شان ممانعت می شود به آنها گفته می شود که نباید برگردند چرا که جبهه ضعیف می شوند، آنها باید بجنگند تا کشته شوند. در صورت تمایل بازگشت توسط خود داعش به قتل می رسند. این به معنای این است که در آنجا اصلاً حرفی از دین و شعارهای دینی وجود ندارد، حرفی برای از اسلام گفتن وجود ندارد. یک شبکه کاملاً بی هویت غیر دینی و تکفیری است که از جانب سازمان استخبارات منطقه در همان حوزه طراحی شده به خاطر اهداف ضد اسلام و بدنام ساختن دین اسلام طراحی شده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار