افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 31 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

غربی ها در افغانستان جاخوش کرده اند!

پولیس اتحادیه اروپا

باوجود اینکه مأموریت پولیس اتحادیه اروپا در افغانستان پس از حدود یک دهه پایان می‌یابد، اما براساس اعلام شورای اتحادیه اروپا، جمعی از مشاوران این نیروها در سال ۲۰۱۷ عیسوی به افغانستان باز خواهند گشت!

اما اتحادیه اروپا اعلام کرد که یک گروه از مشاوران پولیس این اتحادیه سال آینده عیسوی برای فراهم کردن زمینه حمایت بیشتر از پولیس افغانستان به کشور بازخواهند گشت.

مأموریت پولیس اتحادیه اروپا از سال 2007 عیسوی در افغانستان آغاز شد که مأموریت آنها همکاری با دولت کابل برای تقویت و بهبود وضعیت پولیس افغانستان بود.

به راپور استارز اَند استرایپس، توسعه حاکمیت قانون و جلوگیری پولیس افغانستان از انجام وظایف سنتی‌شان از جمله کارهای پولیس اتحادیه اروپا در این افغانستان بود.

شورای اتحادیه اروپا در دیسِمبر سال 2014 عیسوی تصمیم گرفت که مأموریت پولیس این اتحادیه در افغانستان در 31 دیسِمبر 2016 عیسوی پایان یابد.

پس از پایان سال 2014 عیسوی، نیروهای ایتلاف بین‌المللی مأموریت نظامی خودشان را در افغانستان پایان دادند و مأموریت ملکی حمایت قاطع را آغاز کردند.

براساس این مأموریت، نیروهای خارجی در افغانستان وظیفه مشاوره، حمایت و کمک نیروهای افغان را به‌عهده گرفتند اما در سال جاری نیروهای ناتو به‌ویژه نیروهای امریکایی در عملیات‌های بسیاری از جمله مأموریت‌های زمینی یا هوایی حضور یافتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار