افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

ع و غ باید استعفا بدهند

روز پنجشنبه یک حمله انتحاری خونین در ولایت بلخ روی داد. گفته می شود در دهه اخیر این اولین رویداد خونین در ولایت بلخ بوده است. در این رویداد بیست و یک تن کشته و شصت و هفت نفر زخمی شدند. اما چرا ولایت بلخی که تا به امروز امن بوده و مردم آن روی انتحار نمی دیدند، در این دوره از حکومت چنین حادثه ای به خود دید؟

 

احمد شاه رمضان عضو مجلس نمایندگان در برنامه «پس از خبر» گفت: از روزی که انتخابات شروع شد تا به امروز این دولت جدید ناکام است. ع و غ باید استعفای خود را به مردم بدهند. چرا که همه روز مردم افغانستان را گاه اسیر می گیرند، گاهی قربانی می کنند. در آمریکا و دیگر کشورها اگر یک یا دو نفر کشته شوند تمام سر و صداها از آن کشورها بلند می شود. در افغانستان متاسفانه روزانه حداقل صد قربانی داریم و ع و غ فقط در فکر قدرت نمایی خود هستند. فکر این نیستند که امنیت مردم چگونه می شود؟ اقتصاد مردم چگونه می شود؟ چه بر سر مردم آمده است و می آید.

 

وی حرف های رهبران را در کمپاین های انتخاباتی در مورد تامین امنیت، زدودن فقر، از بین بردن قومیت گرایی، آزادی وطن و صلح سراسر دروغ دانسته و افزود: اگر صحبت های آنها را در زمان انتخابات گوش کنیم، حرف هایشان تا کنون سراسر دروغ و شعار محض بوده است. هیچ کدام از آنها را عملی نکرده اند. هیچ کار به خصوصی نکرده اند، تنها دستاورد آنها نا امنی و جنگ بوده است. هم اکنون به آنجا رسیده ایم که مردم برای امنیت خود، خود باید تصمیم بگیرند. نه از پولیس و نه از حکومت خیری نمی بینیم.

 

رمضان در توضیح رویداد روز پنج شنبه در دادستانی بلخ بیان کرد: ولایت بلخ همیشه از امن ترین ولایت ها بود و هیچگاه این گونه اتفاق ها در آن نمی افتاد که در حکومت جدید آنجا هم نا امن شد. در حادثه روز پنجشنبه یک موتر شیشه سیاه به دادستانی می آید و افراد مسلح از آن پیاده می شوند و اولین کاری که می کنند دو نگهبان دفتر ریاست دادستانی را می زنند و به داخل حمله می کنند. متاسفانه این انتحاری بیست و یک شهید و شصت زخمی بر جای گذاشت.

 

این نماینده مجلس با انتقاد از کارکرد بد حکومت گفت: اگر رییس جمهور افغانستان نتواند امنیت افغانستان را بر عهده بگیرد و نتواند آن را تامین کند چه ضرورتی دارد که در این مقام باشد؟ باید هر چه زودتر استعفا دهد تا فردی لایق و شایسته روی کار بیاید. در این میان دست رییس جمهور قبلی هم در این موارد در کار است. چرا که وی ناکامی این دولت را می خواهد اما مقصر مستقیم و صد درصد این رخ دادها اشرف غنی و داکترعبدالله هستند. چون در ارگ بی خیال نشسته اند و والی ها و وزیران ناکارآمد را معرفی کرده اند. در این شش ماه هم متاسفانه هیچ کار مثبتی نکرده اند، بلکه فقط فقر و نا امنی و جنگ را به کشور آوردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار