افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

عیادت رئیس جمهور غنی از مجروحین حادثه تروریستی کابل

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته از مجروحین حادثه تروریستی کابل در شفاخانه شهید سردار محمد داوود خان، عیادت کرد.

هنگام عیادت رئیس جمهور، داکتران معالج در مورد وضعیت صحی زخمی شده گان و چگونگی تداوی آنان، معلومات ارائه کردند.

رئیس جمهور غنی، ضمن اینکه به مجروحین این حادثه صحتمندی کامل از درگاه خداوند (ج) آرزو کرد، حمله تروریستی روز گذشته را یک عمل مذبوحانه، غیر اسلامی و غیر انسانی دانسته گفت که این عمل نماینده گی از فرهنگ جاهلیت کرده و در دین مبین اسلام جای ندارد و شیوه حرکتی است که با انسانیت ارتباط ندارد و در افغانستان ننگ شمرده می شود.

محمد اشرف غنی افزود: کدام روز نبود که من و مردم افغانستان ندای صلح را بلند نکردیم و پیام صلح را ندادیم، اما در عین حال هدایت خداوند (ج) است که اگر بالایت حمله می شود در مقابل آن محکم و با عزم و اراده ایستاده گی کن.

رئیس جمهور غنی خطاب به تروریستان گفت که شما در میدان جنگ ناکام شده اید، آیا می دانید که به چه تعداد شما از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی ما کشته شده اند، ما اراده کشتار شما را نداشتیم، شما ما را مجبور ساختید.

رئیس جمهور افزود: آیا می دانید که برای چه کسی کار می کنید؟ شما برای دشمنان مردم افغانستان کار می کنید. یکبار فکر کنید و با عقل سنجش نمایید. یکبار در جلسه پگواش و نشست با زنان افغان ادعا می کنید که تغییر کرده اید، اما برای عمل شوم تان اعلام می کنید که شما مسئول آن هستید.

رئیس جمهور یکبار دیگر گفت که هیچ افغان از افغان دیگر کمتر و یا برتر نیست و ما انتقام هر قطره خون مردم خویش را می گیریم.

محمد اشرف غنی خطاب به دشمنان افغانستان گفت: شما فکر می کنید که این ملت را تقسیم می نمایید، این ملت یکپارچه است، اراده دارد و شما از تاریخ پنجهزار ساله، اراده، عزت و ایمان مردم افغانستان بی خبر هستید، پس بدانید که ما به راه خدا و پیشوای بزرگ بشریت روان هستیم و شما به راه نادرست و فتنه روان هستید.

رئیس جمهور گفت که قربانیان همه شان پدر، فرزند و برادر کسی اند و شما انسان های مظلوم را به خطر می اندازید، پس بدانید که با چنین اعمال تان عزم و اراده ما بیشتر از پیش مستحکم می شود و صلح، ثبات، امنیت و رفاه به وطن خویش می آوریم.

رئیس جمهور غنی خاطر نشان کرد که هر فرزند این کشور که در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی قرار دارند، هر لحظه آماده اند که در خط مقدم جبهه بر علیه شما ایستاده گی کنند، زیرا این ها فرزندان واقعی این کشور اند.

رئیس جمهور به مسئولین تمام شفاخانه های شهر کابل که مصروف تداوی مجروحین این حادثه می باشند، هدایت داد که در زمینه تداوی مجروحین از هیچگونه سعی و تلاش دریغ ننمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار