افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 22 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

عکس العمل مشرانو جرگه در مورد ادعاهای کمک با خانواده های داعش

پس از آنکه والی پکتیکا، شورای امنیت ملی را متهم به همکاری مالی با خانواده های گروه دولت اسلامی موسوم به داعش کرد، برخی از اعضای مشرانو جرگه خواهان ارایه اسناد از سوی والی پکتیکا در این زمینه شدند.

 

برخی از سناتوران روز گذشته در جلسه عمومی مشرانو جرگه گفتند، اظهارات عبدالکریم متین والی پکتیکا واقعیت بوده و باید مسوولین شورای امنیت ملی در این زمینه پاسخ بدهند.

 

عبدالرحیم حسن یار یکتن از این سناتوران:

 

” اگر اظهارات والی پکتیکا بجا است باید شورای امنیت در برابر ملت افغانستان در برابر خانواده های گروگان گرفته شده ها و قربانی های اخیر در این مملکت از شرق تا غرب، شمال تا جنوب مملکت در خون غرق است باید پاسخ بگوید که چرا به خانواده های داعش آنها کمک می کند. ”

 

اما جمعه گیان وال یکی دیگر از اعضای مشرانو جرگه اظهارات والی پکتیکا را رد کرده می گوید، این کمک با خانواده های انجام شده است که به علت نا امنی ها از پاکستان به این کشور آمده اند:

 

” جناب والی صاحب که اینقدر بی مسوولیت صحبت می کند، او همان مردم است من قوم و شخصیت آنها را می شناسم آنها نه داعش اند و نه هم القاعده، آنها همان مهمانان هستند که در مدت 30 سال افغانها را میزبانی کرده اند. ”

 

عبدالکریم متین والی پکتیکا به تازه گی گفته است که از سوی شورای امنیت ملی دو صد هزار دالر به خانواده های اعضای گروه دولت اسلامی موسوم به داعش کمک صورت گرفته است.

 

وی گفت، زمانیکه در آنسوی خط دیورند نظامیان پاکستانی عملیات را آغاز کردند گروه های مسلح مختلف تحت نام مهاجرین به این ولایت آمدند.

 

به گفته آقای متین، در مورد مشکلات این ولایت بار ها با حکومت و شورای امنیت ملی افغانستان صحبت شده اما تا کنون آنها در این زمینه توجه نکرده اند.

 

با در نظر داشت همین مساله مشرانو جرگه فیصله کرد که مشاور امنیت ملی و والی پکتیکا هفته آینده در جلسه عمومی این جرگه خواسته شود.

 

محمد آصف صدیقی معاون دوم مشرانو جرگه این فیصله را چنین بیان کرد:

 

” اگر در کنار رییس شورای امنیت، والی هم خواسته شود و اسناد و شواهد داشته باشند حضور آنها مهم است موافق هستید کسانیکه موافق هستند کارت های سبز را بلند کنند. ”

 

این سخنان در حالی مطرح می گردد که فعالیت های گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در افغانستان مردم کشور را نگران ساخته است.

 

با آنکه حکومت افغانستان بخاطر مبارزه جدی با تمام گروه ها اطمینان می دهد اما مردم و شورای ملی همواره روی اقدامات حکومت در راستای مبارزه با گروه های مخالف مسلح بخصوص خارجی ها انتقاد می کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار