افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

عکس العمل غنی در برابر فاجعه کابل

 

ارگ در پیوند به حادثه تروریستی در وزیر محمد اکبرخان شهر کابل اعلامیه مطبوعاتی صادر کرد.

اعلامیه مذکور بدین شرح است:

دشمنان افغانستان یکبار دیگر با انجام حمله تروریستی در یکی از محلات مزدحم شهر کابل در منطقه وزیر محمد اکبرخان، آرامش مردم روزه دار را گرفتند و دست به جنایت بزرگ زدند.

 

گروه های تروریستی که با شعار اسلام، دست به کشتار بی رحمانه مردم و جنایت جنگی می زنند، هیچ آگاهی از آموزه های دینی ندارند.

 

این جنایت کاران همه روزه اماکن مقدس، مساجد، علمای دین، اطفال و زنان را هدف قرار می دهند و برجنایات شان ادامه می دهند.

 

مردم مسلمان و روزه دار کشور هر روز به ماهیت تروریستی این گروه ها جنایتکار پی برده و هرگز اجازه نخواهند داد که آنان از راه زور، رعب و وحشت، ارادۀ شوم خود را بالای مردم تحمیل نمایند.

 

ما انتظار داریم تا کشورهای جهان به خصوص کشورهای اسلامی علیه منابع، پایگاه و حامیان این گروه های تروریستی بیش از گذشته اِعمال فشار نموده و اجازه ندهند تا از تروریزم به حیث ابزار سیاسی علیه کشورها استفاده شود.

 

رئیس‌جمهور غنی این حمله وحشیانه را شدیداً محکوم کرد و گفت که تروریستان حتی در ماه مبارک رمضان که ماهخیر، برکت و عبادت است از قتل و کشتار مردم بی گناه ما دست برنمی دارند.

 

رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، به مسوولین مربوط هدایت داد تا در زمینه مداوای مجروحین از تمام امکانات خویش استفاده نموده و به طور عاجل اقدام نمایند.

 

رئیس‌جمهور کشور، مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده‌های شهدا ابراز داشته، برای شهدا بهشت برین و به مجروحین این حادثه المناک، صحتمندی کامل از درگاه خداوند (ج) استدعا می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار