افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

عملی نشدن وعده ها=بی اعتباری رییس جمهور

نشدن وعده ها=بی اعتباری رییس جمهور” src=”http://www.afghantelex.com/wp-content/uploads/%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1.jpeg” alt=”” width=”188″ height=”268″ />

اگر رئیس جمهور کرزی که به وعده هایش که در نشست بن دوم به جامعه جهانی داده بود عمل نکند، اعتبار و اعتماد خود را در نزد جامعه جهانی از دست خواهد داد.

در پی انتقادهای شدید رهبران سیاسی و مردم افغانستان از عدم مبارزه جدی حکومت با فساد اداری تلاش برای حاکمیت قانون و عدالت اجتماعی در کشور این موضوع با واکنش های بیرونی نیز مواجه شده است.

توماس دمیزر، وزیر دفاع آلمان به تازگی در گفتگو با مجله اشپیگل آنلاین این کشور از عملی نشدن وعده های رئیس جمهور کرزی به جامعه جهانی که در نشست بن دوم سخن گفته بود انتقاد کرده و گفته است اگر رئیس جمهور کرزی به این وعده ها عمل نکند، اعتبارش را در نزد جامعه جهانی از دست خواهد داد.

در پی این اظهارات شماری از آگاهان امور سیاسی نیز با تأیید اظهارات وزیر دفاع آلمان می گویند در صورتی که رئیس جمهور کرزی به وعده هایی که به جامعه جهانی در بن دوم داده است، عمل نکند این موضوع می تواند دیدگاه جامعه جهانی را نسبت به افغانستان متزلزل ساخته و تأثیر منفی روی همکاری های جامعه جهانی داشته باشد.

آگاهان در این راستا می گویند جامعه جهانی مکرراً به آقای کرزی گفته اند که باید به آنچه وعده داده است عمل کند، اما این بار اظهارات وزیر دفاع یک هشدار است که نباید نادیده گرفته شود.

به باور آگاهان فعالیت های حکومت در راستای تأمین عدالت اجتماعی و نهادینه ساختن وحدت ملی و حاکمیت قانون برای جامعه جهانی قابل قبول نبوده است و اظهارات تازه وزیر دفاع آلمان زنگ خطری است برای آقای کرزی که باید حکومت افغانستان برای کسب اعتماد و اقتدار سیاسی اش با عمل کردن به وعده هایش تلاش کند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که نخبگان، سیاسیون و اپوزیسیون حکومت نیز بارها حکومت را به بی کفایتی و درست عمل نکردن در زمینه حاکمیت قانون، انکشاف متوازن، تأمین عدالت اجتماعی و نهادینه شدن دموکراسی واقعی به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار