افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 31 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

عملیاتی شدن ۱۷ پروژۀ توسعه‌ای در ولایت کنر

پروژه‌ی توسعه‌ای

مراسم افتتاح کار۱۷ پروژه‌ی توسعه‌ای به ارزش ۱۲۷ملیون افغانی در کنر آغاز شد.

کار این پروژه‌ها،‌ توسط وحیدالله کلیمزی،‌ والی کنر با راه‌اندازی یک شمار مراسم افتتاح شد. ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت کنر می‌گوید که این پروژه‌ها در ۸ ولسوالی ولایت کنر تطبیق می‌شود.

در مراسم افتتاح کار این پروژه‌ها، مسوولان محلی این ولایت، فرمانده پولیس، رییس و اعضای شورای ولایتی، ولسوال‌ها و بزرگان قومی ولایت کنر حضور داشتند.

انجنیر صفت‌الله شرفمل، رییس احیا و انکشاف دهات ولایت کنر در باره‌ی این پروژه‌ها گفت که این پروژه‌ها، از سوی برنامه‌های ملی انسجام ساحه‌ای و آب‌رسانی و حفظ‌الصحه‌ی محیطی وزارت احیا و انکشاف دهات راه‌اندازی شده است. او هم‌چنان گفت که این پروژه‌ها از بودجه‌ی غیرمشروط ولایتی تمویل می‌شود.

با تطبیق این پروژه‌ها، صدها جریب زمین زراعتی و خانه‌های صدها باشنده‌ی محل، از آسیب سیلاب محفوظ داشته می‌شوند. هم‌چنان بخش دیگر این پروژه‌ها، برای صدها خانواده‌ی نیازمند، آب آشامیدنی صحی فراهم می‌کند و به مشکل کم‌بود آب آشامیدنی باشنده‌گان این مناطق، نقطه‌ی پایان می‌گذارد.

با راه‌اندازی این پروژه‌ها برای باشنده‌گان محل نیز زمینه‌ی کار فراهم می‌شود.

باشنده‌گان روستاهایی که این پروژه‌ها تطبیق می‌شود و موسفیدان ولایت کنر، از تطبیق این پروژه‌ها ابراز خورسندی کرده و گفتند که تکمیل کار این پروژه‌ها، مشکلات فراوان باشنده‌گان این مناطق را حل می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار