افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 30 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

عملیاتی شدن دو پروژه در نیمروز

پروژه

کار یک پروژه در نیمروز آغاز گردید و قرارداد یک پروژه‌ی دیگر نیز امضا شد.کار ساخت یک پروژه به ارزش بالاتر از ۸ میلیون در ولسوالی چخانسور ولایت نیمروز آغاز و نیز یک پروژه‌ی شبکه‌ی آب‌رسانی به ارزش بیشتر از ۱۲ میلیون افغانی در این ولسوالی به قرارداد سپرده شد.

کار جغل‌فرشِ ۱.۱۸کیلومتر سرک و  ۱۲ پلچک از نوع «Box Culvert ( 1×1 , 2×2)» در ولسوالی چخانسور، از روستای حاجی امان‌الله نهتانی تا قریه‌ی عبدالحمید که مجموعاً اهالی ۱۴ قریه از آن مستفید می‌شوند آغاز شد.

بودجه‌ی ساخت این جاده، ۸ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۳۲۰ افغانی است و کار آن از سوی برنامه‌ی ملی راه‌سازی روستایی راه‌اندازی شده است.

این پروژه، با حضور انجنیر محمدسمیع والی ولایت نیمروز و دیگر مسوولان سکتورهای امنیتی، اعضای شورای ولایتی، نهادهای مدنی و جمعی از بزرگان و سران اقوام آن ولسوالی، طی مراسمی افتتاح شد.

به قول مسوولان محلی از ولایت نیمروز، هدف از تطبیق این پروژه، رسیدن به اهداف کاهش فقر و فراهم‌ساختن محیط مناسب انکشاف پایدار برای محلات روستایی، است.

در همین حال، قرارداد پروژه‌ی شبکه‌ی آب‌رسانی ولسوالی چخانسور  با بودجه‌ی  ۱۲ میلیون و ۴۶۸ هزار  افغانی از بودجه‌ی غیرمشروط وزارت مالیه با شوراهای انکشافی شماری از قریه‌های این ولسوالی عقد شد.

مستفیدشونده‌گان این پروژه، شامل ۱۹ قریه و بیش از یک هزار و ۶۵۰ خانواده می‌باشند. سروی و دیزاین و برآورد این شبکه، توسط انجینران ریاست احیا و انکشاف دهات صورت گرفته است. این شبکه‌ی آب‌رسانی، نصب پمپ سولری، تمدید ۱۲ کیلومتری پایپِ ۲۵ تا ۹۳ ملی‌متری و ساختِ ۲ ذخیره‌ی ۲۰ متر مکعبی فلزی آب را شامل می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار