افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

عقب نشینی 15کیلومتری طالبان از ارزگان!

درگیری داعش و طالبان در ولایت غور!

 

بگفته مقامات امنیتی، طالبان تلفات سنگینی را در مرکز و اطراف شهر ترینکوت متحمل شده اند!

 

مقامات امنیتی ارزگان مدعی اند که جنگجویان گروه طالبان مسلح را تا پانزده کیلومتری به عقب رانده‌‌اند.

 

مل پاسوال محمد ویس صمیمی قوماندان امنیه ارزگان گفت، نیرو‌های افغان صبح دیروز به طور تاکتیکی شماری از پوسته‌ها را ترک کردند و به گفته وی آنها در یک حمله جوابیه جنگجویان طالب را دوباره مجبور به عقب نشینی کردند.

 

وی در مورد گفت:

 

“پیش از پیش ما آمادگی خود را داشتیم، دشمن در چهار اطراف بسیار ضربه خورده و نقاطِ را که آنها داخل شده بودند، در نتیجه عملیاتی که به راه انداخته ایم، دوباره تصرف کردیم. ما حملۀ جنگجویان طالبان را ۱۵ کیلومتر به عقب زده ایم.”

 

“تقریباً اجساد ۱۱۰ تن از جنگجویان دشمن در میدان جنگ باقی مانده و نیروهای امنیتی افغان پنج جنگجوی دیگر را اسیر گرفته و تعدادی از وسایط ‌شان به دست ما افتاده اند. از جمع نیروهای دولتی ۴ پولیس شهید و ۶ تن دیگر جراحت برداشته که وضعیت صحی آنها خوب گزارش شده‌است.”

 

دیروز چهارشنبه زمانیکه حملات تهاجمی طالبان بر پوسته‌های امنیتی شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان شدت گرفت، عدۀ از مقامات از داخل شهر به رسانه‌ها گفتند که نیرو‌های امنیتی افغان با کمبود مهمات و مواد غدایی روبرو اند.

 

عبدالکریم رئیس شورای ولایتی ارزگان به خبرگزاری رویترز گفت، اگر نیروهای هوایی در نبرد ارزگان مداخله نکنند و قوای پیاده تازه نفس به ارزگان فرستاده نشوند، شهر ترینکوت به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

 

اما قوماندان امنیه ارزگان می‌گوید، نیرو‌های آنها به هیچ گونه مشکلی مواجه نیستند.

 

طالبان تلاش کردند تا نخست زندان شهر ترینکوت را تصرف کنند. اما آنها روز چهارشنبه تا دو کیلومتری این زندان پیشروی داشتند.

 

سال گذشته زمانی که جنگجویان طالب بر شهر کندز حمله کردند، نخست زندان شهر را تصرف و زندانیان را آزاد ساختند که در کنار محبوسین آنها شماری از متخلفین، سارقین و سایر مجرمین نیز رها گردیدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار