- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

صبر نور به سر آمد/ شدیدتری تهدید والی بلخ!

عطا محمد نور [1]

به گزارش افغان تلکس، عطا محمد نور والی بلخ، طی یک سخنرانی برای آخرین بار به حکومت هشدار داد و ارگ را بشدت تهدید کرد…

عطامحمد نور؛ والی بلخ و رییس اجراییه جمعیت اسلامی، برای آخرین‌بار به حکومت هشدار داده است که اگر به‌زودی با جمعیت اسلامی به تفاهم نرسد، هوادارانش را به سَرَک‌ها فراخواهد خواند.

عطامحمد نور، امروز دوشنبه (۹ دلو) گفت: امروز یا فردا ما به ‌راه می‌افتیم و آ‌نگاه شما بسیار پشیمان می‌شوید. نشود که خدا ناخواسته همه‌چیز از دست برود.

والی بلخ همچنین در واکنش به سخنان اخیر زلمی خلیلزاد؛ سفیر پیشین امریکا در افغانستان، گفته است که طرف گفتگوهای جمعیت اسلامی تنها ارگ و ارگ سفید استند و گفته های خلیلزاد برایش ارزشی ندارد.

او گفت: طرف ما ارگ است و اگر میانجی‌گری بکند فقط ارگ سفید است. ما از آن پایین‌تر کس دیگری را نمی‌شناسیم. باز اینها (زلمی خلیلزاد) کی، از کدام آدرس، از کدام موقف و کدام صلاحیت که حرف بزنند و ما به او گوش بدهیم؟ یک آدم موی‌سفید است، برایش احترام می‌کنیم؛ ولی در هیچ حرف و تصمیم او ما وقعی نمی‌گذاریم.

زلمی خلیلزاد؛ سفیر پیشین امریکا در افغانستان که به تازه گی به افغانستان سفر کرده بود در یک نشست خبری، به عطامحمد نور؛ والی بلخ و رییس اجراییه جمعیت اسلامی، هشدار داد که صبر و حوصله حکومت و شرکای خارجی افغانستان در برابر او زیاد نخواهد بود و جهانیان اجازه ادامه تنش‌ها را نمی‌دهند.

با این‌حال، عطامحمد نور از حکومت می‌خواهد که گفتگوها با جمعیت اسلامی را به ریشخند نگیرد و با جمعیت اسلامی به یک نتیجه عادلانه برسد.