افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 23 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

عطا محمد نور: دندان های عبدالله عبدالله را می کشم!

atta mohammad noor abdullah abdullah

والی بلخ گفت: اگر بیست تا سی فیصد عامل برکناری ام رییس جمهور باشد هفتاد تا هشتاد فیصد آن عبدالله است. او دندان هایش را به جان ما تیز کرده است اما، به کمک خدا دندانهای او را می کشیم.
نور می گوید که نه رییس جمهور و نه رییس اجراییه صلاحیت برکناری اش را از مقام بلخ دارند؛ چون به باور وی، رییس جمهور، طرف معاملۀ وی در ایجاد حکومت وحدت ملی است و عبدالله کاندید حزب جمعیت در پست ریاست اجراییه.

عطا محمد نور می گوید، هیچ کسی اورا از ولایت بلخ کنار زده نمی تواند و اگر رهبری حزب جمعیت اسلامی در این باره تصمیم بگیرد، به آن احترام خواهد گذاشت.

آقای نور که امروز در مراسم بزرگداشت از سالروز کشته شدن عبدالقادر ذبیح الله، در شهر مزار شریف سخن می زد، برکناری اش از ولایت بلخ را توطیه دانست.

به باور وی، ارگ و سپیدار، از حضور جامعه جهانی در افغانستان استفاده سو می کنند و در تلاش تصفیه حساب های شخصی با رهبران جهادی و سیاست مداران در کشور استند.

وی در این باره گفت: شما (رییس جمهور و رییس اجراییه) برای تحقق خواسته های غیر موجه و غیراخلاقی تان از حضور جامعۀ جهانی سوء استفاده نکنید و کسی را تهدید نکنید. آن ها (جامعه جهانی) خود را در برابر مردم قرار نمی دهند.

این اظهارات آقای نور در حالی بیان می شود که هفتۀ پیش، رییس جمهور غنی، استعفانامه پیشنهادی وی از ولایت بلخ را امضا کرد و به جای او، انجنیر داوود را به این ولایت معرفی کرد.

آقای نور، عامل اصلی به وجود آمدن وضعیت کنونی را به نگاۀ دشمن سیزانۀ رییس اجراییه پیوند می دهد و آقای عبدالله را به مار آستین تشبه می کند.

وی می گوید، عبدالله عبدالله از آدرس حزب جمعیت اسلامی به چوکی ریاست اجراییه رسیده است، اما اکنون در تلاش ازهم پاشی این حزب است.

عطا محمد نور در این باره گفت: اگر بیست تا سی فیصد عامل برکناری ام رییس جمهور باشد هفتاد تا هشتاد فیصد آن عبدالله است. او دندان هایش را به جان ما تیز کرده است اما، به کمک خدا دندانهای اورا می کشیم.

وی می گوید که نه رییس جمهور و نه رییس اجراییه صلاحیت برکناری اش را از مقام بلخ دارند؛ چون به باور وی، رییس جمهور، طرف معامله وی در ایجاد حکومت وحدت ملی است و عبدالله کاندید حزب جمعیت در پست ریاست اجراییه.

عطا محمد نور، دلیل دیگر برکناری اش از ولایت بلخ را به نا امنی ها در ولایات شمالی پیوند می دهد. او می گوید که با برکناری اش از این ولایت، دست هایی تلاش دارند پروژه های داعش و طالب در این ولایت ها را عملی سازند.

وی از هوادارانش که در نهادهای امنیتی استند، خواست که در برابر این گروه ها به تمام قوت مبارزه کنند.

آقای نور هرچند می گوید که طرفدار جنگ نیست، اما هشدار گونه گفت که اگر حکومت از قوه قهریه در برابر جمعیت اسلامی کار گیرد، آنان از خود دفاع خواهند کرد.

 1. Hamad Asmaheelia :

  خوب میکنه این نمک حرام را

 2. Nawed Shamal :

  باید چنین کاری دربرابر عبدالله نمک حرام صورت بگیرد .

 3. فرزاد هوشمند :

  دروغ است جنگ میاندازد ملت راجمعیت ازچنین اقوام جورشده هرقدر گپهاشود پس یکجامیشوند جمعیت اسلامی راتشکیل میدهند هرقدرازبین ببرد نفاق اندازی کند بشهادت برساند مثل سبزه زیادترسبزمیکند

 4. صفا الدین محمدی :

  ضررش دامن گیر همگی است

 5. عبدالحسیب سلفی :

  ههههه خوب ساعت تیری شدن به مردم

 6. Nafees Jailanizada :

  افرین استاد عطا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار