افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

عطا محمد نور امریکا را به سخره گرفت

والی قدرتمند بلخ در حالی نمایش های خیمه شب بازی امریکا و متحدانش را برای انزوا و ترور شخصیتی خود به سخره گرفت که مدعی شد در یک دهه گذشته زمینی در بلخ و ولایات همجوارش زیر کشت کوکنار نرفته است.

 

عطا محمد نور والی کارکشته بلخ که از یکسو رقابت دیرینه ای با عبدالرشید دوستم بر سر قدرت نمایی و به رخ کشیدن محبوبیت دارد؛ از یکسو بیم برکنار شدنش توسط اشرف غنی می رود و از سوی دیگر مورد اتهام ناتو در خصوص قاچاق موارد مخدر قرار دارد، با یک تیر سه نشان زد.

 

وی از تمام قدرت و شهرت و محبوبیت خود برای براه اندازی نمایشی عظیم در تقدیر و تکریم خود سود جست و به تبع آن از تریبون سالن همایش و هزاران مسوول درجه یک امنیتی و مجلس و سنا و ارگ ریاست جمهوری قصه سال های جهاد را بازگو کرد اما…

 

اما تمام ماجرا همین نبود بلکه مهمترین و بخش اعظم سخنرانی پر سوز و گداز و پر طمطراق وی بر می گشت به اتهامی که روزنامه اشپیگل بر اساس هدایت غرب مبنی بر مافیای مواد مخدر و سود کلان آن برای این جنگجوی خستگی ناپذیر وارد ساخته بود.

 

وی با اشاره ای کوتاه به دلجویی سران ناتو و تکذیب این خبر، اظهار داشت که هلمند معدن غنی تجارت پرسود خشخاش و کوکنار برای غرب است که به میزان تبلیغات خود در خصوص مبارزه با مواد مخدر و حتی ده ها برابر آن را سود می کند.

 

والی قدرتمند بلخ در حالی نمایش های خیمه شب بازی امریکا و متحدانش را برای انزوا و ترور شخصیتی خود به سخره گرفت که مدعی شد در یک دهه گذشته زمینی در بلخ و ولایات همجوارش زیر کشت کوکنار و خشخاش نرفته است و عملا امکان قاچاق نه برای وی و نه برای سربازان خارجی وجود ندارد.

 

چنین بازیهایی برای تهییج و یا حتی تشویش اذهان عمومی هر از چندی از سوی گردانندگان اصلی بازی در افغانستان بکار گرفته می شود؛ حال در منگنه قرار گرفتن یا برگ برنده را ربودن از این ترورهای شخصیتی و حملات سیاسی بستگی به خود خواص دارد.

 

در همین راستا این فرمانده جهادی از منگنه و فشاری که سران غرب و برخی مزدوران داخلی ایشان در جهت به حاشیه راندنش از حکومت وحدت ملی داشتند به نفع پمپاژ تبلیغاتی خود سود جست و ثابت کرد که برای حفظ وضع موجود و رسیدن به وضع مطلوب هیچ ابایی ندارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار