افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

عطا محمد نور امروز به سفر انتخاباتی هرات می رود

قرار است عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی و والی بلخ برای دیدار با اسماعیل خان رهبر جهادی و وزیر سابق انرژی و آب افغانستان وارد هرات شود.

عطامحمد نور پس از ورودش به هرات و گفت‌وگو با اسماعیل خان و سایر چهره‌های مطرح جهادی در غرب افغانستان نشست خبری برگزار خواهد کرد.

بر اساس این راپور، والی بلخ و از اعضای شورای عالی ایتلاف نجات افغانستان موضع خود را درباره جریان‌های اخیر در کشور نیز بطور رسمی اعلام خواهد کرد.

گفته می‌شود که والی بلخ به دعوت اسماعیل خان که از اعضای رهبری حزب جمعیت اسلامی محسوب می‌شود از هرات دیدار می‌کند.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که اخیرا عطامحمد نور در ولایت بلخ اعلام کرد که برای انتخابات ریاست جمهوری آینده خود را کاندید خواهد کرد.

برخی معتقدند که عطامحمد نور برای آماده گی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برای کسب حمایت رهبران جهادی و متنفذان قومی تلاش می‌کند که احتمالا سفر وی به غرب افغانستان نیز به همین منظور صورت می‌گیرد.

اما با این وجود هنوز جنرال دوستم ، محقق و سایر اعضای شورای ایتلاف نجات افغانستان که از متحدان نزدیک عطامحمد نور محسوب می‌شوند تا کنون درباره حمایت احتمالی خود از والی بلخ در انتخابات ریاست جمهوری آینده چیزی نگفته‌اند.

با این حال، اگرچه این اعلام زودهنگام از سوی عطامحمد نور به نظر می‌رسد، اما گلبدین حکمتیار از چندی قبل دیدار با سران اقوام را افزایش داده و برای کسب آرای آنها به نفع حزب اسلامی تلاش می‌کند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار